February 18, 2024, Madrid, Madrid, SPAIN: Unai Lopez of Rayo Vallecano in action during the Spanish League, LaLiga EA Sports, football match played between Rayo Vallecano and Real Madrid at Estadio de Vallecas on February 18, 2024 in Madrid, Spain. (Credit Image: © Oscar J. Barroso/AFP7 via ZUMA Press Wire)
---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie La Liga

Rayo lepsze od Osasuny. Goście oddali 3 punkty mimo początkowego prowadzenia

Rayo Vallecano odwróciło losy meczu i wygrało z Osasuną Pampeluną 3:1. Wynik dobrze oddaje widoczną przewagę gospodarzy.

W pierwszej połowie inicjatywa była po stronie Rayo, ale goście z Pampeluny umiejętnie neutralizowali zagrożenie, jednocześnie odpowiadając w ataku. W 25. minucie po solowej akcji niecelnie uderzył Bryan Zaragoza. Po 2 minutach podopieczni Vicente Moreno wyszli na prowadzenie. Pojedynek z Oscarem Valentinem wygrał Raul Garcia, po czym zza pola karnego uderzył z woleja nie dając szans Augusto Batalli. Piłkarze Rayo do przerwy byli w stanie przygotować tylko dwa celne uderzenia. Oba strzały Sergio Camello nie sprawiły problemów Serio Herrerze. W ten sposób Los Rojillos prowadzili do przerwy 1:0.

Po przerwie Rayo od razu ruszyło do ataku. Po podaniu Gerarda Gumbau w pole karne Osasuny wbiegł Abdul Mumin, a następnie mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał Herrerę, wcześniej obijając piłkę o poprzeczkę bramki rywali. W 61. minucie Herrera musiał się wysilić po strzale Camello. Kolejny raz, 4 minuty później, bramkarz Osasuny obronił końcami palców strzał Isiego Palazona. Interwencja była zauważalna dopiero na powtórkach, dlatego sędziowie popełnili w tej sytuacji błąd i zamiast rzutu rożnego podyktowali aut bramkowy. Nie przeszkodziło to gospodarzom w objęciu prowadzenia. W 67. minucie Herrera skapitulował po uderzeniu Andreia Ratiu, który doszedł do podania Pepa Chavarri. Hiszpański bramkarz znów był bliski powodzenia, jednak tym razem piłka przeszła po jego rękach i Rayo zasłużenie objęło prowadzenie. W 83. minucie pod drugą bramką Ruben Pena trafił w słupek. W 87. minucie debiut zaliczył nowy gwiazdor Rayo Vallecano, król strzelców mundialu 2014 James Rodriguez. Chwilę później Osasunę dobił Unai Lopez, który przebiegł znaczną część boiska i trafił do siatki z okolic 20. metra. Rywale nie byli już w stanie odpowiedzieć.

MVP spotkania został wybrany Mumin.

Rayo awansowało na 7. pozycję w tabeli, a Osasuna spadła na 11. lokatę. Oba zespoły są w gronie 6 ekip z 7 punktami na koncie. Na czele tabeli pozostaje FC Barcelona z 4 oczkami przewagi nad Realem Madryt, Atletico Madryt i Villarreal. (AC)