Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo [zapis relacji]

W czwartkowy wieczór swoje zmagania w tym sezonie w ramach fazy grupowej Ligi Europy zakończą piłkarze Rakowa Częstochowa. Mistrzowie Polski zmierzą się w Sosnowcu z włoską Atalantą Bergamo. Zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego starcia!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba

Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4 (0:2)

Bramki: Muriel 14′, 73′, Bonfanti 26′, De Ketelaere 90+2′
Żółte kartki: Holm, Bonfanti (Atalanta)
Składy:
Raków: V. Kovacević – Tudor, Racovitan, A. Kovacević – Plavsić, Koczergin (62′ Cebula), Berggren, Jean Carlos (78′ Sorescu) – Yeboah (61′ Crnac), Nowak (81′ Kittel) – Zwoliński (81′ Piasecki)
Atalanta: Carnesecchi (84′ Rossi) – Hateboer, Bonfanti, Del Lungo – Holm (84′ Palestra), Adopo (90+2′ Mendicino), Pasalić, Zortea – Miranczuk (89′ De Nipoti) – De Ketelaere, Muriel (89′ Cisse)

Natomiast ja serdecznie dziękuję serdecznie za śledzenie relacji ze spotkania w Sosnowcu. Dobranoc!

KONIEC MECZU. Raków Częstochowa – Atalanta Bergamo 0:4. Bardzo słaby mecz mistrzów Polski i wysoka porażka na zakończenie występów w europejskich pucharach w tym sezonie. Częstochowianie mieli dobre momenty i sytuacje w drugiej połowie, ale podopieczni trenera Dawida Szwargi zostali rozbici, a goście bezlitośnie wykorzystywali błędy w defensywie Rakowa.

90+4′ Sonny Kittel miał okazję na gola honorowego, ale piłka po jego uderzeniu poleciała obok bramki.

90+2′ GOOOL! Koniec mistrzostw, do widzenia… Tak można skomentować czwartego gola dla Atalanty. Strzelcem gola Charles De Ketelaere, który wykorzystał zamieszanie w defensywie Rakowa i strzałem przy lewym słupku pokonał Kovacevicia.

90+2′ Ostatnia zmiana w Atalancie – Mendicino w miejsce Adopo.

90′ Do drugiej połowy spotkania w Sosnowcu zostały doliczone cztery minuty.

90′ Strzał głową Piaseckiego poleciał ponad bramką gości.

89′ Kolejne dwie zmiany w Rakowie – De Nipoti w miejsce Miranczuka, Cisse za Muriela.

88′ Ważna interwencja w defensywie Berggrena, grę od bramki wznawia Kovacević.

86′ Kapitalna interwencja Kovacevicia przy strzale głową z kilku metrów Pasalicia!

85′ Rzut rożny dla Rakowa.

85′ Cenna interwencja Kovacevicia przy strzale De Ketelaere.

84′ Podwójna zmiana w zespole gości – Rossi i Palestra w miejsce Carnesecchiego i Holm.

84′ Dobre wyłożenie piłki do Crnaca przez Piaseckiego, ale napastnik Rakowa z czternastu metrów uderzył ponad bramką!

83′ Za chwilę pierwsze zmiany w zespole gości, w tym rezerwowy bramkarz!

82′ Strzał techniczny z obrębu pola karnego Cebuli poleciał tuż obok prawego słupka.

81′ Podwójna zmiana w Rakowie – Piasecki i Kittel w miejsce Zwolińskiego i Nowaka.

80′ Rzut rożny dla Rakowa.

79′ Faulowany Zwolinski, który wywalczył żółtą kartkę dla Bonfantiego.

78′ Zmiana w Rakowie – Sorescu za Jeana Carlosa.

77′ Kolejna strata piłki przez gospodarzy w środku pola w czwartkowy wieczór.

76′ Ostatnie piętnaście minut nadziei Rakowa na przedłużenie swojej przedłużenie europejskiej przygody.

75′ Zgranie piłki przez Crnaca do Zwolińskiego, ale w porę interweniował Carnesecchi.

74′ Dzięki trzeciemu trafieniu Sportingu, mistrzowie Polski wciąż przy obecnych wynikach potrzebują gola do 3. miejsca w grupie.

73′ GOOOL! 0:3 w Sosnowcu! Strzelcem gola Luis Muriel. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Silva nastrzelił Muriela, który uderzeniem z bliskiej odległości kompletuje dublet w dzisiejszym starciu!

72′ Sporting podwyższa prowadzenie w Lizbonie – prowadzi już 3:0 ze Sturmem Graz!

71′ Dwie kolejne okazje Rakowa! Najpierw Adnan Kovacević z bliskiej odległości główkował jedynie w słupek, a następnie uderzenie Crnaca wybronił Carnesecchi!

71′ Dobry pressing Nowaka, rzut rożny dla Rakowa.

70′ Zagranie ręką przez Zorteą, rzut wolny dla Rakowa. Czasu na strzelenie gola coraz mniej.

69′ Ależ to była okazja na gola kontaktowego! Zwoliński po dośrodkowaniu z lewej strony Cebuli uderzył głową minimalnie ponad poprzeczką! To powinien być gol!

68′ Zbyt prosta strata Crnaca w ataku pozycyjnym Rakowa.

67′ Faulowany w środku pola Cebula przez Del Lungo.

66′ Bez zagrożenia po stroni częstochowian po rozegraniu tego rzutu rożnego.

65′ Okazja dla Rakowa! Uderzenie z prawego skrzydła Crnaca wyblokował Pasalić, rzut rożny dla gospodarzy!

63′ Dobre wiadomości z Lizbony – Gonzalo Inacio podwyższa prowadzenie Sportingu na 2:0. Obecny bilans bramkowy: Sturm -4, Raków -5. Częstochowianie potrzebują strzelonego gola, aby być na trzeciej pozycji w wirtualnej tabeli.

62′ Podwójna zmiana w Rakowie – Crnac w miejsce Yeboaha i Cebula w miejsce Koczergina.

60′ Mocne, płaski uderzenie zza pola karnego Miranczuka poleciało obok bramki Rakowa.

59′ Niedługo na placu gry pojawi się Marcin Cebula. Wielce możliwe że zmieni Nowaka, który przed chwilą faulował jednego z graczy gości. Rzut wolny nieopodal pola karnego Rakowa.

58′ Mógł mieć swoją szansę na gola Łukasz Zwoliński, ale w porę został powstrzymany przez jednego z defensorów Atalanty.

57′ Prostopadłe zagranie do Plavsicia, ale czujnie i dobrze wyszedł z bramki do interwencji Carneseccchi.

56′ Faulowany Silva przez Zorteą, rzut wolny dla Rakowa.

55′ Goście w ataku pozycyjnym. Jak na razie przebieg drugiej nie różni się znacznie od tej pierwszej połowy.

53′ Kolejny strzał w wykonaniu drużyny gości – Miranczuk uderzył jednak wysoko ponad bramką.

52′ Uderzenie z prawej strony boiska Holma, piłka pewnie wyłapana przez Kovacevicia.

49′ Prostopadłe dogranie w pole karne Rakowa do Muriela, ale w porę interweniuje Kovacević.

48′ Mogło być już 0:3! Złe zagranie Vladana Kovacevicia, co mógł wykorzystać Muriel, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył jednak tuż obok lewego słupka.

47′ Goście rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym przy wysokim pressingu Rakowa.

46′ Ważna interwencja w defensywie Kovacevicia przy dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

46′ Początek drugiej połowy! Grę od środka boiska rozpoczynają mistrzowie Polski!

22:01 Obie drużyny już na placu gry, za chwilę początek drugiej połowy. Obie drużyny bez zmian.

21:59 Już za kilka minut początek drugiej połowy spotkania. Zobaczymy czy trener Szwarga zdecyduje się na dokonanie zmian w przerwie.

21:49 Pewne zwyczaje stają się niestety niezmienne w przypadku częstochowian w europejskich pucharach. Zwłaszcza w fazie grupowej Ligi Europy…

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Do przerwy Raków Częstochowa przegrywa z Atalantą Bergamo 0:2. Jeśli częstochowianie chcą zachować szanse na grę w europejskich pucharach na wiosnę, to w drugiej połowie muszą znacznie poprawić swoją grę niemalże w każdym elemencie. Wracamy za kwadrans!

45+1′ Strzał zza pola karnego Johna Yeboaha poleciał obok lewego słupka bramki gości.

45′ Wrzutka Plavsicia w pole karne wyłapana przez Carnesecchiego, jedna minuta doliczona do regulaminowego czasu gry pierwszej połowie.

44′ Dobrze wyblokowany na prawym skrzydle Silva, dzięki czemu piłkę pewnie wyłapał Carnesecchi.

43′ Więcej walki w środkowym sektorze boiska w ostatnich akcjach spotkania w Sosnowcu.

42′ Kolejny rzut rożny dla drużyny gości.

41′ Tymczasem w Lizbonie Sporting objął prowadzenie po bramce Gyokeresa. Sturm Graz ma jednak na razie przewagę w postaci lepszego bilansu bramkowego (-3, Raków -5).

40′ W deszczowym Sosnowcu coraz bliżej końca pierwszej połowy spotkania, gdzie Raków jak na razie dość znacznie odstaje poziomem gry od swoich rywali.

39′ Tym razem bez konkretnego zagrożenia pod bramką rywali po rozegraniu rzutu rożnego przez graczy Atalanty.

39′ Teraz dłużej przy piłce goście, którzy szukają swojej szansy na trzeciego gola. Wywalczyli rzut rożny.

38′ Tak padła pierwsza bramka w czwartkowy wieczór dla gości:

36′ Kolejna zbyt łatwa strata piłki przez zawodników drużyny gospodarzy w środku pola.

35′ Dośrodkowanie z lewej strony boiska Plavsicia pewnie wyłapał Carnesecchi.

34′ Strzał zza pola karnego Berggrena, ale piłka po uderzeniu pomocnika Rakowa przeleciała ponad poprzeczką bramki gości.

34′ Pierwsza żółta kartka w tym meczu – ukarany został Holm, który popełnił błąd techniczny, stracił piłkę i musiał się ratować faulem na Zwolińskim.

33′ Bez poważniejszego po rozegraniu stałego fragmentu gry przez piłkarzy włoskiej drużyny.

32′ Goście blisko trzeciego gola! Luis Muriel dobrze minął defensorów Rakowa, ale jego techniczne uderzenie w ostatniej chwili wybił z linii bramkowej jeden z defensorów gospodarzy. Rzut rożny dla Atalanty.

31′ Starali się wyjść z kontratakiem gospodarze, ale Hans Hateboer wygrał pojedynek biegowy z Johnem Yeboahem

30′ Tudor blokuje strzał z okolicy linii pola karnego Miranczuka. Następnie goście wywalczyli rzut rożny.

29′ Dobry moment Rakowa po utracie drugiego gola, ale nie przyniosło to poważnej okazji do zdobycia bramki kontaktowej.

28′ Zablokowane uderzenie z kilku metrów Jeana Carlosa Silvy, rzut rożny dla gospodarzy.

26′ GOOOOL! Goście podwyższają prowadzenie! Strzelcem gola Giovanni Bonfanti. Olbrzymie problemy mistrzów Polski w defensywie po rozegraniu rzutu rożnego przez gości. Problemy z wybiciem piłki spod własnej bramki Rakowa wykorzystał Bonfanti, który wpakował piłkę do pustej bramki. Coraz większe problemy Rakowa!

26′ Zablokowanie dośrodkowanie jednego z graczy Atalanty, rzut rożny dla gości.

25′ Niedokładne dogranie Plavsicia do Zwolińskiego i kolejna prosta strata piłki.

24′ Mieli mistrzowie Polski rzut wolny nieopodal pola karnego rywali, ale nie wyniknęło z niego żadne poważniejsze zagrożenie.

23′ Kolejna zbyt prosta strata w ofensywie zawodników Rakowa. Mają spore problemy w tym meczu częstochowianie do tej pory.

21′ Częstochowianie starają się swoje akcje ofensywne rozgrywać dość cierpliwie i spokojnie, ale na razie w ich grze jest sporo niedokładności w podaniach, co wpływa na jakość akcji ofensywnych i wiele strat.

20′ Przysnęli w defensywie mistrzowie Polski, ale Muriel nie opanował piłki, dzięki czemu skutecznie mógł interweniować Kovacević.

19′ Gospodarze rozgrywają obecnie piłkę w ataku pozycyjnym.

18′ Totalnie nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła Jeana Carlosa Silvy, grę od bramki wznawia Carnesecchi.

18′ Częstochowianie po utracie gola muszą odważniej ruszyć do ofensywy, aby nadrobić straty, ale na razie nie mają za bardzo pomysłu, jak konkretnie zaskoczyć w bramce gości Cranesecchiego.

17′ Dobry powrót do defensywy i cenna interwencja Srdana Plavsicia

15′ Ważna interwencja w defensywie Vladana Kovacevicia

14′ GOOOOL! Atalanta wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Luis Muriel. Błąd i kosztowna strata Koczergina w środku pola. Następnie Miranczuk bardzo dobrze dograł piłkę do Muriela, a ten precyzyjnym strzałem przy prawym słupku dał prowadzenie swojej drużynie. Raków musi odrabiać straty!

13′ Spokojniejszy fragment spotkania, goście rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym.

12′ Gospodarze starają się przenieść ciężar gry na połowę Atalanty, ale nie potrafią wypracować sobie poważnej okazji bramkowej.

11′ Nowak przegrał pojedynek na prawym skrzydle, przez co goście oddalili zagrożenie spod własnego pola karnego.

10′ Zablokowana wrzutka z lewego skrzydła Plavsicia, rzut rożny dla mistrzów Polski.

8′ To mogła być dobra okazja dla Rakowa, ale próba uderzenia przez Bartosza Nowaka została w porę zablokowana przez stoperów drużyny gości.

8′ Nie zdążył dobiec do piłki na prawym skrzydle Jean Carlos Silva, przez co grę od bramki wznawia Carnesecchi.

7′ Bonfanti fauluje w środku pola Zwolińskiego, dzięki czemu częstochowianie mają rzut wolny.

6′ Teraz to samo starają się czynić mistrzowie Polski na połowie rywala.

5′ Zawodnicy Atalanty spokojnie i cierpliwie rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym.

4′ Fran Tudor przegrał pojedynek biegowy z Luisem Murielem, ale sytuację opanował Vladan Kovacević

3′ Łukasz Zwoliński w wysokim pressingu fauluje jednego z zawodników rywali na połowie Atalanty.

2′ Mistrzowie Polski już od początku spotkania starają się stosować wysoki pressing na połowie rywala.

1′ Zaczynamy spotkanie w Sosnowcu! Grę od środka boiska rozpoczynają goście!

20:59 Korekta w składzie mistrzów Polski – kontuzji na rozgrzewce doznał Milan Rundić, w związku z czym w pierwszym składzie zastąpił go Jean Carlos Silva. Do tercetu stoperów został cofnięty Fran Tudor

20:57 Piłkarze obu drużyn meldują się na murawie w Sosnowcu, czas na hymn Ligi Europy!

20:55 Arbitrem dzisiejszego starcia będzie Enea Jorgji z Albanii, a na liniach bocznych pomagać mu będą jego rodacy – Denis Rexha oraz Ridiger Cokaj. Sędzia techniczny to Florjan Lata. Na wozie VAR będą natomiast Hiszpanie – Carlos del Corro Grande, a jego asystentem będzie Guillermo Cuadra Fernandez

20:53 W czwartkowy wieczór na stadionie w Sosnowcu piłkarze Rakowa będą mogli liczyć na wsparcie 11 tysięcy kibiców na trybunach.

20:50 W porównaniu z niedzielnym meczem z Jagiellonią trener Szwarga zdecydował się na dokonanie pięciu korekt w składzie. Miejsce w pierwszym składzie utrzymali Racovitan, Tudor, Koczergin, Berggren oraz Nowak.

20:49 Tak prezentuje się natomiast pierwsza jedenastka mistrzów Polski – Rakowa Częstochowa na czwartkowe starcie:

20:48 Tylko dwóch piłkarzy z dzisiejszej pierwszej jedenastki gości (De Ketelaere i Pasalić) rozpoczęło mecz od pierwszej minuty z Milanem w ostatni weekend. Natomiast Holm, Muriel, Adopo i Miranczuk pojawili się na placu gry z ławki rezerwowych w tym starciu.

20:47 Teraz czas na prezentację pierwszych jedenastek obu drużyn. Goście rozpoczną mecz w następującym zestawieniu:

20:45 Pierwsze starcie obu drużyn w Bergamo na starcie grupowych zmagań w Lidze Europy wygrali dzisiejsi goście 2:0 po trafieniach Charlesa De Ketelaere i Edersona, który również nie wystąpi w czwartkowy wieczór w Sosnowcu.

20:43 My wróćmy jednak do mistrzów Polski, którzy mają za sobą dość trudne ostatnie spotkanie. Podopieczni trenera Dawida Szwargi przegrali w Białymstoku w minioną niedzielę z rewelacyjną w tym sezonie Jagiellonią 2:4. Gole dla częstochowian strzelili Stratos Svarnas i Łukasz Zwoliński, który dzisiejsze starcie rozpocznie w wyjściowym składzie. Svarnas natomiast jest poza kadrą meczową.

20:41 Legia Warszawa w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy! Wicemistrzowie Polski pokonali AZ Alkmaar 2:0 i zajęli 2. miejsce w swojej grupie, dzięki czemu wywalczyli awans do fazy pucharowej.

20:39 Za Atalantą dość ciężki, ale szczęśliwy ostatni weekend. Dzisiejsi rywale Rakowa wygrali w lidze u siebie z AC Milan 3:2 po dublecie autorstwa Ademoli Lookmana i trafieniu Luisa Muriela. Lookman w czwartkowy wieczór jednak nie wystąpi w konfrontacji z mistrzami Polski. Goście do Sosnowca przylecieli w dość rezerwowym składzie.

20:37 Bardzo blisko awansu do fazy pucharowej LKE są już gracze Legii Warszawa. Wicemistrzowie Polski prowadzą w końcówce spotkania z AZ Alkmaar 2:0 po golach Yuriego Ribeiro i Blaza Kramera. Liczymy że około godziny 23:00 w 1/16 finału tych rozgrywek zameldują się również gracze Rakowa.

20:36 W czwartkowy wieczór w Sosnowcu mistrzowie Polski zakończą swoje zmagania w tym sezonie w Lidze Europy. Częstochowianie mają jednak szansę na grę na wiosnę w Lidze Konferencji Europy. Warunek? Lepszy bilans bramkowy od Sturmu Graz, który równolegle do Rakowa będzie rozgrywał swój mecz w Lizbonie ze Sportingiem.

20:35 Dobry wieczór! Witamy w tekstowej relacji na żywo! Już za pół godziny piłkarze Rakowa Częstochowa rozpoczną swój ostatni mecz w fazie grupowej w Lidze Europy w tym sezonie. Podopieczni trenera Dawida Szwargi zmierzą się z włoską Atalantą Bergamo.