Przejdź do treści
HANOWER 17.06.2024
TRENING REPREZENTACJI POLSKI NA EURO 2024 --- POLISH FOOTBALL NATIONAL TEAM TRAINING SESSION ON EURO 2024 IN HANOVER
CEZARY KULESZA  MACIEJ MATENKO  RADOSLAW MICHALSKI
FOT. PIOTR KUCZA/400mm.pl

Polska

PZPN organizuje nowe rozgrywki. Jesienią pierwsza edycja

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił projekt pierwszych mistrzostw Polski w piłce sześcioosobowej. Start rozgrywek przewidziany jest na jesień tego roku.

Poniżej prezentujemy pełny komunikat PZPN:

„Jesienią ruszy I edycja Mistrzostw Polski Szóstek 2024. Piłka nożna 6-osobowa, znana również jako „szóstki”, to dynamiczna odmiana futbolu, która zdobywa coraz większą popularność na całym świecie.

W turnieju mogą uczestniczyć tylko kluby piłkarskie. Klub może zgłosić jako zawodników wszystkie osoby pełnoletnie, które nie maja uprawnień ligowych na sezon 2024/2025. Zapisy do rozgrywek rozpoczną się już latem. Ważną informacją dla klubów jest fakt, że nie ponoszą żadnych kosztów związanych z organizacją wydarzenia, co znacznie zwiększa dostępność turnieju.

Mistrzostwa Polski Szóstek to rozgrywki skierowane do pracowników klubów, współpracowników, trenerów, byłych piłkarek i piłkarzy, stowarzyszeń kibicowskich czy też rodziców dzieci z akademii piłkarskich. Właściwie dla każdego. To wyjątkowa okazja dla tych, którzy na co dzień są związani ze swoim klubem i nie mają możliwości, by sprawdzać swoje umiejętności piłkarskie na boisku.

Turniej odbędzie się jesienią 2024 roku. Organizatorem MP6 jest PZPN we współpracy z Wojewódzkimi Związkami Piłki Nożnej.

Turniej podzielony będzie na kategorie mężczyzn i kobiet. Każda będzie przeprowadzana zgodnie z osobnym harmonogramem. W turnieju mężczyzn zaplanowano etap, w którym w każdym z 16 województw odbędą się finały. W tej fazie wezmą udział wszystkie zgłoszone drużyny w regionie. Następnie 16 reprezentantów wojewódzkich zmierzy się w ogólnopolskim finale, który wyłoni mistrza Polski Szóstek. Drużyny kobiece zostaną podzielone na cztery strefy, łączące zespoły z określonych województw. Zwyciężczynie tej fazy zmierzą się w ogólnopolskim finale, a najlepsze ekipa zdobędzie tytuł mistrzyń Polski Szóstek.

Mistrzostwa Polski Szóstek to nie tylko okazja do rywalizacji, ale także święto piłki nożnej, które zbliży do siebie członków społeczności piłkarskiej z całego kraju. To inicjatywa, która ma na celu promowanie sportu, integrację społeczności klubowych oraz stworzenie nowych możliwości dla osób, które na co dzień wspierają piłkę nożną w Polsce”.

Źródło: PZPN
guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024