gol bramka radosc Maciej Rosolek
Credit: Marta Badowska / PressFocus

Polska Ekstraklasa

Przełamanie Piasta Gliwice! „Piastunki” wygrywają na inaugurację kolejki!

Korona Kielce musiała uznać wyższość rywala w pierwszym meczu 12. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa. Piast Gliwice wygrał na wyjeździe i zanotował ważne przełamanie w lidze.

Nudy na otwarcie 12. kolejki PKO BP Ekstraklasa nie było. Piast Gliwice po wyrównanym starciu pokonał Koronę Kielce i przerwał passę trzech ostatnich porażek z rzędu w ligowych szrankach.

Już od samego spotkania tempo meczu było na wysokim poziomie i piłka wędrowała od jednego pola karnego do drugiego. W 15. minucie meczu sędzia Kwiatkowski zdecydował się podyktować rzut karny po tym, jak bramkarz Korony zahaczył ręką stopę jednego z piłkarzy Piasta. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Jorge Felix i pewnie wykorzystał okazje.

Chwilę później mogło być 2:0, ale Maciej Rosołek z bliskiej odległości obił poprzeczkę. Gospodarze również mieli swoje szanse i co więcej, mieli widoczną przewagę na boisku. Szwankowała jednego skuteczność. Najlepszą okazję przed przerwą miał Nagamatsu, ale Japończyk dramatycznie przestrzelił uderzając z obrębu pola karnego.

Druga połowa doskonale zaczęła się dla drużyny Piasta. W 49. minucie Maciej Rosołek zdecydował się na strzał z okolicy narożnika pola karnego. Typowym „centrostrzałem” zaskoczył Rafała Mamle i piłka znalazła się w siatce.

Później jednak spotkanie wyraźnie zwolniło i żadna z drużyn nie miała już dobrych sytuacji do tego, aby trafić do siatki. Sędzia Kwiatkowski zagwizdał po raz ostatni przy stanie 2:0 dla „Piastunek”.

Gliwiczanie po trzech, ostatnich porażkach w końcu notują wygraną i tym samym przerywają niekorzystną passę, zajmując 6. miejsce w tabeli. Korona Kielce aktualnie jest na 13. pozycji.