Rafał Janicki po trochę ponad kwadransie spotkania z Arką Gdynia opuścił plac gry. Rzecznik prasowy Górnika Zabrze przekazał, że 33-letni środkowy obrońca nabawił się kontuzji kolana.
Drużyna prowadzona przez Michala Gasparika w czwartkowy wieczór pokonała na wyjeździe ekipę z Trójmiasta w 1/16 finału Pucharu Polski.
Janicki w 21. minucie zmuszony był zejść z boiska z powodu urazu. W jego miejsce na murawie zameldował się Kryspin Szcześniak.
Jak poinformował na platformie X rzecznik prasowy klubu z Roosevelta, Mateusz Antczak, doświadczony stoper Górnika doznał kontuzji kolana. W piątek Janicki przejdzie szczegółowe badania, po których najpewniej wiadomo będzie, ile będzie pauzował.
W 70. minucie z powodu pewnych dolegliwości zmieniony został również Josema. W przypadku Hiszpana chodziło jednak tylko o skurcze mięśni. 29-latek ma być do dyspozycji trenera Gasparika na najbliższe spotkanie, w którym Górnik ponownie zagra z Arką, lecz tym razem w lidze. (FT)
ℹ️ Rafał Janicki zszedł z boiska w pierwszej połowie z urazem kolana. Jest pod opieką naszego sztabu medycznego, który na jutro zlecił szczegółowe badania.
Zmiana Josemy podyktowana była wystąpieniem skurczów mięśni. Hiszpański stoper powinien być do dyspozycji sztabu…
Bramkarz odejdzie z Widzewa? Nie ma większych szans na grę
Jeśli Maciej Kikolski chce regularnie grać, najprawdopodobniej w letnim oknie transferowym będzie musiał zmienić otoczenie. Zainteresowanie 22-letnim golkiperem wykazuje kilka ekstraklasowych klubów.