Polska Reprezentacja Polski

Premier League: „Kanonierzy” rozstrzelali West Ham, grał Szczęsny

Gospodarze triumfowali w czterech z sześciu sobotnich spotkań 23. kolejki Premier League. Punkty na własnym obiekcie straciły jedynie Wigan Athletic, remisując 1:1 z Fulham i West Ham United, które 0:3 przegrało z Arsenalem Londyn. Zwycięstwa odniosły Chelsea Londyn i Manchester City.

Spotkanie „The Citizens” wzmocnionych Edinem Dżeko z zajmującym w tabeli 17. miejsce Wolverhampton Wanderers zapowiadało się bardzo jednostronnie, goście postawili jednak podopiecznym Roberto Manciniego trudne warunki. „Wilki” w 12. minucie zaskakująco wyszły na prowadzenie za sprawą gola Serba Nenada Milijasa, jeszcze przed przerwą wyrównał jednak Kolo Toure, a po wznowieniu gry drugą bramkę dla City strzelił Carlos Tevez. W 54. minucie wynik podwyższył Yaya Toure, 12 minut później kolejne trafienie dołożył Tevez, ale goście nie rezygnowali. Stać ich było jeszcze na odpowiedź za sprawą goli Kevina Doyle’a i Ronalda Zubara. Trzy punkty pozostały ostatecznie na City of Manchester Stadium, a dzięki temu drużyna z Eastlands wskoczyła na pozycję lidera tabeli wyprzedzając Manchester United, który w niedzielę zagra z Tottenhamem Hotspur.

Zwycięstwo odniosła także znajdująca się w głębokim kryzysie Chelsea Londyn, która 2:0 pokonała na Stamford Bridge Blackburn Rovers. W 57. minucie gola dla „The Blues” z bliskiej odległości strzelił Branislav Ivanović, a w drugiej połowie drugie trafienie dołożył Nicolas Anelka.

Swoje spotkania wygrały również Stoke City i West Bromwich Albion, które poradziły sobie z Boltonem i Blackpool. Wigan Athletic zremisowało z kolei z Fulham.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Arsenal Londyn pewnie pokonał na wyjeździe West Ham United. Trzy punkty „Kanonierom” zapewniły dwie bramki Robina van Persiego oraz gol Theo Walcotta. W bramce Arsenalu wystąpił tym razem Wojciech Szczęsny, który zastąpił kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego. 21-letni polski golkiper zdołał zachować czyste konto.