OSIJEK 08.09.2024
MECZ 2. KOLEJKA GRUPA A1 LIGA NARODOW SEZON 2024/25: CHORWACJA - POLSKA --- UEFA NATIONS LEAGUE FOOTBALL MATCH: CROATIA - POLAND
LUKASZ SKORUPSKI PUSZCZA GOLA

Polska Reprezentacja Polski

Powolni i po wolnym. Polska przegrała z Chorwacją

W drugim meczu trwającej edycji Ligi Narodów Polska przegrała z Chorwacją. Wynik nie oddaje różnicy, jaka dzieliła dziś oba zespoły.

Spotkanie ze Szkocją dostarczyło powodów do radości z wyniku, ale też argumentów do niepokoju z uwagi na grę podopiecznych Michała Probierza. Rywale potrafili zdominować biało-czerwonych, być od nich szybsi, silniejsi, bardziej precyzyjni. Nie przełożyli tego jednak na dostatecznie dużą zdobycz bramkową.

To zupełnie jak Chorwacja w pierwszej połowie dzisiejszego starcia. Ale bardziej. Polacy wyglądali jeszcze słabiej – dosłownie, fizycznie – od przeciwników. Notowali stratę za stratą. Przegrywali pojedynki. Nie potrafili zagrozić bramce. Sami musieli natomiast zmierzyć się z wieloma strzałami oponentów. Sam Igor Matanović podjął cztery próby. Najgroźniej uderzył jednak Duje Caleta-Car, głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na szczęście skutecznie interweniował Łukasz Skorupski.

Wszystko, co dobre po stronie polskiej, wynikało z indywidualnych szarż, a jakże, Nicoli Zalewskiego. Znów czarował dryblingami. Znów był faulowany. Goli z tego jednak nie było.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Chorwacja strzelała, wygrywała pojedynki, dominowała. W końcu trafiła do siatki, gdy w 52. minucie znakomite uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego oddał Luka Modrić. Chwilę później Matanović obił poprzeczkę. Polska miała naprawdę dużo szczęścia, że nie przegrała większą różnicą goli.

Dla zdobycia bramki nie zrobiła wiele. Celny strzał z obrębu pola karnego oddał Zalewski. Głową nad poprzeczką uderzył Sebastian Walukiewicz. Z grubsza to tyle, jeśli chodzi o ofensywę.

Po dwóch kolejkach zmagań w grupie 1 dywizji A w Lidze Narodów reprezentacja Polski ma na koncie trzy punkty i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. (MS)