Poprzednie występy Lecha we Włoszech

Starcie z Fiorentiną będzie dla Lecha Poznań czwartym występem na ziemi włoskiej, jeśli chodzi o zmagania w ramach europejskich pucharów. Dotąd radził sobie tam całkiem przyzwoicie.

Rudnevs miał patent na Juventus.

Wszystko zaczęło się jednak od porażki. W 2009 roku Kolejorz trafił w 1/16 finału Pucharu UEFA na Udinese Calcio. W 12. minucie objął prowadzenie za sprawą gola Hernana Rengifo, ale potem dwa razy odpowiedzieli rywale – Simone Pepe oraz Antonio Di Natale. Ten drugi umieścił piłkę w siatce w ostatniej minucie podstawowego czasu gry.

Kilka miesięcy później, w fazie grupowej Ligi Europy Lech mierzył się z Juventusem. W Turynie padł wynik 3:3, a fenomenalny występ zanotował Artjoms Rudnevs. Łotysz skompletował hat-tricka, trafiając na wagę remisu w 90. minucie. Po stronie Starej Damy na listę strzelców wpisali się Giorgio Chiellini (dwukrotnie) i Alessandro Del Piero.

W 2015 roku poznanianie zostali przydzieleni do grupy Ligi Europy z Fiorentiną. Na wyjeździe pokonali ją 2:1. Bramki zdobyli Dawid Kownacki i Maciej Gajos, a honorowego gola dla Violi zanotował Giuseppe Rossi.

Czy dziś Lech Poznań poprawi swój bilans związany z Italią?