GRODZISK MAZOWIECKI 04.09.2024
TURNIEJ PILKI NOZNEJ O PUCHAR SYRENKI U-17 MECZ: POLSKA - CZARNOGORA --- SYRENKA CUP TOURNAMENT U17 FOOTBALL MATCH: POLAND - MONTENEGRO
FILIP SKORB MARKO GLENDZA

Polska Reprezentacja Polski

Polacy zainaugurowali udział w Pucharze Syrenki. Jak wypadli na tle Czarnogóry?

Reprezentacja Polski do lat 17 zmierzyła się z rówieśniczą drużyną Czarnogóry w ramach pierwszego meczu tegorocznej edycji Pucharu Syrenki. Starcie rozstrzygnęła seria rzutów karnych, w której lepiej spisali się biało-czerwoni.

W turnieju udział biorą cztery reprezentacje. Oprócz Polski i Czarnogóry, także Rumunia oraz Norwegia. Z Rumunami Polacy zmierzą się w piątek, 6 września. Z Norwegami w poniedziałek, 9 września.

W podstawowym czasie gry z Czarnogórcami zremisowali wynikiem 2:2. Pierwszego gola stracili już w 7. minucie, po stracie tuż przed własnym polem karnym, uderzeniu jednego z oponentów w słupek i dobitce Kristijana Jovovicia.

W 20. minucie do wyrównania doprowadził Krystian Rostek, który sfinalizował szybki wypad biało-czerwonych, zapoczątkowany na ich połowie.

Chwilę przed przerwą na 2:1 trafił jednak Matija Jovanović. Był to efekt kolejnej straty Polaków blisko własnej bramki.

Gdy wydawało się, iż biało-czerwonych czeka porażka, w 88. minucie rzut karny wykorzystał Mikołaj Czerniatowicz. Tym samym zagwarantował wyrównanie i doprowadził do serii rzutów karnych.

Te lepiej wykonali Polacy, choć największe brawa należą się Jakubowi Zielińskiemu, który obrobił trzy jedenastki. (MS)