Pół setki Lewandowskiego

Ligi w Europie La Liga

FC Barcelona pokonała Celtę Vigo 2:1 w meczu 25. kolejki La Liga. Bohaterem spotkania był Robert Lewandowski, który zdobył obie bramki dla Dumy Katalonii. Drugi gol polskiego napastnika był jednocześnie jego 50. w barwach Blaugrany.

Spotkanie na Estadio de Balaidos miało dramatyczny przebieg. Barca objęła prowadzenie w 45. minucie po ładnym strzale Lewandowskiego z 16. metrów. Zaraz po przerwie wyrównał jednak Iago Aspas. Gola na wagę trzech punktów, „Lewy” strzelił z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Pierwszy strzał Polaka obronił co prawda Vicente Guaita, ale bramkarz Celty w momencie strzału, wyszedł poza linię bramkową. Druga próba Lewandowskiego była już skuteczna.

Dla napastnika reprezentacji Polski był to już 50. gol w barwach Blaugrany. Składa się na to: 35 goli w La Liga, cztery w Pucharze Króla, cztery w Superpucharze Hiszpanii, sześć goli w Lidze Mistrzów i jeden w Lidze Europy. Tym samym, Lewandowski w klasyfikacji najlepszych strzelców Barcelony w historii wyprzedził Thierry`ego Henry`ego. Francuz na zdobycie 49 bramek potrzebował jednak aż 121 meczów, podczas gdy Lewemu zajęło to zaledwie 79 spotkań.