Pokaz siły Bayernu w meczu z Unionem

Bayer Leverkusen rozgrywa fantastyczny sezon. Podopieczni Xabiego Alonso nie przegrali żadnego spotkania i już w połowie kwietnia zapewnili sobie mistrzostwo. Bayern ma znaczną stratę do rywali, a dzisiejsza wygrana 5:1 jest tylko zwycięstwem na otarcie łez.

Karty w Bundeslidze został już rozdane. Bayern może walczyć jedynie o zmniejszenie do minimum straty do Mistrzów. Na 4 kolejki przed końcem różnica wynosi aż 13 punktów! Dzisiaj Monachijczycy odnieśli pewne zwycięstwo a Kane ponownie zbliżył się do rekordu Roberta Lewandowskiego.

Już przed zejściem do szatni Bayern miał mecz pod pełną kontrolą. Gole Goretzki i Kane zabiły to spotkanie. W drugiej części meczu swoje dołożyli też inni. Najpierw chwile po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Muller. W kolejnych minutach na 4:0 strzelił Tel i na 5:0 wynik ustawił ponownie Thomas Muller. Gola honorowego Union zdobył w doliczonym już czasie gry. Vertessen wpisał się na listę strzelców jako ostatni dzisiejszego dnia.

Union ma 3 punkty przewagi nad strefą spadkową.