Pogrom w wykonaniu BVB

Borussia Dortmund nie miała litości dla piłkarzy VfL Wolfsburg. Ekipa z Zagłębia Ruhry pokonała Wilki aż 6:1.

Pierwsza połowa spotkania na Signal Udna Park stała pod szyldem trafień drużyny gospodarzy. Worek z bramkami rozwiązał w 24. minucie Tom Rothe, który dobrze wykorzystał dogranie Brandta. W przeciągu czterech, kolejnych minut wynik podwyższyli Axel Witsel oraz Manuel Akanji.

Zawodnicy Marco Rose’a nie poprzestali i w pierwszej połowie Emre Can i Erling Haaland również wpisali się do protokołu meczowego ze zdobytą bramką, przez co drużyna Borusii schodziła do szatni przy efektownym wyniku 5:0.

W drugiej połowie role się nieco odwróciły i to Wolfsburg miał widoczną przewagę, jednak nie przełożyło się to na realne odrobienie strat.

W 54. minucie Haaland podwyższył wynik na 6:0. Na kilka minut przed końcem spotkania Bote Baku zdobył honorowego gola „Wilkom”.

Bartosz Białek pojawił się na boisku w 83. minucie.

Borussia umacnia się na drugim miejscu w tabeli. WfL Wolfsburg zawodzi na całej linii, kolejna już porażka zawodników Floriana Kohfeldta w lidze. Aktualnie są na 13. pozycji w klasyfikacji.