Pogoń zremisowała z Osijekiem [zapis relacji na żywo]

W pierwszym meczu eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy Pogoń Szczecin zremisowała z Osijekiem. Spotkanie obyło się bez goli.

Kosta Runjaić wiedział, że jego podopiecznych czeka trudna przeprawa.

90+3′ – Koniec. Pogoń 0:0 Osijek.

90+1′ – Sędzia doliczył 3 minuty.

89′ – Kapitalna, ważna interwencja na wślizgu Dąbrowskiego, który zatrzymał groźny atak w polu karnym.

85′ – Żółta kartka dla Hirosa, który utrudniał Pogoni wznowienie gry.

81′ – I dwie zmiany po stronie Osijeku. Grzan i Mance zastąpili Milosa i Miereza.

80′ – Dwie zmiany w Pogoni. Schodzą Kowalczyk i Zahović, wchodzą Drygas i Parzyszek.

78′ – Dobra akcja Pogoni. Kowalczyk wymienił piłkę z Gorgonem i oddał strzał z obrębu pola karnego, ale bramkarz rywala zaliczył udaną interwencję.

77′ – Kiepskie dośrodkowanie Bartkowskiego. Golkiper Osijeku łatwo złapał piłkę.

71′ – Mogło być wejście smoka Hirosa, który wdarł się dryblingiem w pole karne Pogoni, oddał strzał, ale jego próba została udaremniona. Było groźnie.

70′ – Podwójna zmiana po stronie Osijeku. Schodzą Bohar i Jugović, wchodzą Hiros oraz Nejasmić.

68′ – Roszada w drużynie Pogoni. Carlos zmienił Kozłowskiego.

67′ – Kowalczyk pada w szesnastce, piłkarze Pogoni domagają się rzutu karnego, ale sędzia pozostaje niewzruszony.

65′ – Szarża Kozłowskiego w polu karnym Osijeku zakończona niepowodzeniem. Goście zaczną od bramki.

60′ – Dwa rzuty rożne miała Pogoń, ale bramce rywala zagrozić się nie udało.

58′ – Zmiana w ekipie Osijeku. Zszedł Kleinheisler, wszedł Plij.

58′ – Bohar strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

55′ – Kurzawa uderzył tuż zza linii pola karnego, ale został zablokowany. Pogoń kontroluje grę.

49′ – Dwójkowa akcja Kozłowskiego i Kowalczyka w polu karnym Osijeku. Ten drugi zaliczył nieudany kontakt z piłką, która wyszła za linię końcową.

46′ – Druga połowa – rozpoczęta!

45+1′ – Koniec pierwszej połowy. Na stadionie w Szczecinie jest 0:0.

44′ – Głębokie dośrodkowanie Kozłowskiego i lekkie uderzenie głową Gorgona. Bramkarz złapał piłkę.

43′ – Rwana gra z obu stron. Wszystko toczy się w środkowej strefie boiska.

36′ – Strzał Kozłowskiego zza pola karnego. Defensor Osijeku blokuje.

32′ – Silne uderzenie Kurzawy z dużego dystansu. Bardzo niecelne.

29′ – Fragment gry, w którym wyraźnie przeważa Osijek. Goście długo utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią stworzyć sobie klarownej sytuacji bramkowej.

22′ – Przed dwoma stałymi fragmentami – rzutem wolnym i kornerem – w krótkim odstępie czasu obroniła się Pogoń. Dwukrotnie dośrodkowywał Bohar.

20′ – Dwa dośrodkowania graczy Pogoni, zero strzałów.

16′ – Fragment gry, w którym Pogoń wymieniła kilka podań, zakończony stratą i faulem Kowalczyka w ataku.

12′ – Kolejny strzał Miereza. Tym razem napastnik spróbował z dystansu, znów niecelnie.

10′ – Wrzutka Kurzawy z rzutu rożnego i niecelne uderzenie Bartkowskiego. Osijek zacznie od bramki.

7′ – Strzał Kowalczyka z obrębu szesnastki, golkiper rywala broni. Akcję napędził Kozłowski.

4′ – Zamieszanie w polu karnym Osijeku po dośrodkowaniu Maty. Pogoń wywalczyła rzut rożny.

2′ – Premierowy strzał Osijeku. Mierez uderzył z boku pola karnego, obok bramki.

1′ – Wybrzmiał pierwszy gwizdek arbitra, zaczęli piłkarze Pogoni.

20:51 – Nenad Bjelica stwierdził z kolei: – Zasada bramek wyjazdowych została zlikwidowana, więc ich wartość w europejskich pucharach zmniejszyła się. Chcemy rozegrać mecz na jak najwyższym poziomie i wrócić do Chorwacji z jak najlepszym wynikiem. Jestem przekonany, że po 90 minutach nie będziemy znać zespołu, który awansuje.

20:46 – Na przedmeczowej konferencji prasowej Kosta Runjaić przyznał: – NK Osijek ma w składzie najlepszego strzelca ligi, ma najlepszą obronę. Rozegrał nawet więcej spotkań „na zero” niż Pogoń, ustanowił klubowy rekord zwycięstw. Na inaugurację nowego sezonu potwierdził wysoką formę. Wylosowaliśmy trudnego przeciwnika, który potrafi postawić się takiemu hegemonowi jak Dinamo Zagrzeb.

20:43 – A w takim zestawieniu na murawie pojawi się Osijek:

20:40 – Skład Pogoni prezentuje się następująco: