Pogoń z awansem do kolejnej rundy! [zapis relacji]

Ligi w Europie Liga Konferencji

Pierwszy mecz na wyjeździe w rywalizacji z Linfield Pogoń efektownie wygrała aż 5:2 i jest już o krok od awansu do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Czy Portowcy dzisiaj postawią na własnym stadionie kropkę nad i w kwestii awansu? Zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego spotkania!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba

2. runda eliminacji Ligi Konferencji Europy (mecz rewanżowy), Pogoń Szczecin – Linfield FC 3:2 (0:1), dwumecz 8:4
Bramki: Koulouris 49′, Wahlqvist 58′, Biczachczjan 75′ – Mulgrew 17′, McClean 51′
Żółte kartki: Loncar (Pogoń)
Składy:
Pogoń: Klebaniuk – Wahlqvist, Malec, Loncar, Koutris (71′ Borges) – Kurzawa (71′ Łęgowski), Gamboa – Wędrychowski (64′ Biczachczjan), Zahović (64′ Gorgon), Grosicki (C) – Koulouris (79′ Przyborek)
Linfield: Johns – Scott, Finlayson, Hall, Clarke – Mulgrew (C) (88′ Archer), Shields, McClean – Millar, McKee (88′ Robertson), Cooper

Tymczasem ja ze swojej strony serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas i życzę wszystkim dobrego wieczoru!

Pierwszy mecz Pogoń w trzeciej rundzie zagra na wyjeździe. Jeśli rywalem będzie Gent, to mecz odbędzie się w środę, 9 sierpnia o godzinie 20:00, a jeśli Żylina, to spotkanie zostanie rozegrane dzień później, a jego początek nastąpi o godzinie 18:30.

Awans Pogoni do kolejnej rundy oznacza, że przełożone zostaje ich niedzielne spotkanie 3. kolejki Ekstraklasy, gdzie w niedzielę we Wrocławiu mieli zmierzyć się ze Śląskiem. Natomiast rywalem Pogoni w trzeciej rundzie eliminacji będzie albo belgijskie KAA Gent, albo słowacka Żylina. Pierwszy mecz wygrali Belgowie 5:2 i są już o krok od awansu do kolejnej rundy. Ich rewanżowe starcie rozpoczyna się już za kilka chwil – o godzinie 20:00.

Kowno: W doliczonym czasie gry Lech Poznań stracił bramkę w Kownie i prowadzi już jedynie 2:1.

90+2′ KONIEC SPOTKANIA. Pogoń Szczecin wygrywa rewanżowe starcie z Linfield FC 3:2, a cały dwumecz 8:4 i awansuje do trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy! Błędów w defensywie nie udało się uniknąć, ale wciąż w dobrej formie jest formacja ofensywna Pogoni. Autorem zwycięskiego gola Vahan Biczaczjan.

Kowno: Lech Poznań w doliczonym czasie gry podwyższa prowadzenie! Adriel Ba Loua stawia kropkę nad „i” w kwestii zwycięstwa Lecha w Kownie.

90+1′ Leo Borges faulowany przez jednego z graczy gości. Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry drugiej połowy.

90′ Mateusz Łęgowski strzałem zza pola karnego trafił wprost w Johnsa.

89′ Joe Cooper na pozycji spalonej.

88′ Zmiany w zespole gości – Archer i Robertson w miejsce McKee i Mulgrewa.

86′ Szykują się pierwsze zmiany w zespole gości.

85′ Pogoń w natarciu! Mateusz Łęgowski z dystansu uderzył jednak nieznacznie nad poprzeczką bramki gości.

84′ Świetna obrona Johnsa, który kapitalnie wybronił strzał z dystansu Gorgona!

83′ Zablokowany strzał Kamila Grosickiego przez jednego z graczy drużyny gości.

Kowno: Miał Lech okazję na podwyższenie prowadzenia w Kownie, ale Artur Sobiech z rzutu karnego trafił jedynie w słupek! Wciąż w Kownie drużyna z Poznania prowadzi jedynie 1:0.

81′ Pogoń kontroluje losy spotkania i szuka okazji na podwyższenie prowadzenia.

79′ Ostatnia zmiana w zespole Pogoni – Adrian Przyborek melduje się na boisku w miejsce Koulourisa.

78′ Zablokowany strzał Koulorisa, a chwilę później dobitkę z linii bramkowej wybił jeden z graczy gości! Kolejny rzut rożny dla Pogoni.

75′ GOOOOOL! Pogoń wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Vahan Biczaczjan. Specjalność pomocnika Pogoni. Biczaczjan kolejny raz w barwach Pogoni wchodzi z ławki, decyduje się na strzał zza pola karnego z okolic trzydziestu metrów i piłka leci w prawe okienko bramki Johnsa. Piękna bramka!

74′ Tym razem mamy rzut rożny dla Pogoni.

73′ Klebaniuk ze spokojem wyłapuje dośrodkowanie w pole karne Coopera.

72′ Nieco mniej niż dwadzieścia minut do końca spotkania. Czy Pogoń przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

71′ Podwójna zmiana w Pogoni – Mateusz Łęgowski i Leo Borges w miejsce Rafała Kurzawy i Leonardo Koutrisa.

70′ Zbyt mocne zagranie w stronę Grosickiego i piłka pewnie ląduje w rękach Johnsa.

69′ Rzut rożny dla drużyny gości.

Kowno: Nie ma zbyt wielu meldunków w tej relacji z tego, co dzieje się w Kownie, gdyż Lech ciągle prowadzi tylko 1:0, ale ma mecz pod pełną kontrolą i tworzy sobie kolejne okazje na podwyższenie prowadzenia.

67′ Zbyt mocna wrzutka Grosickiego w pole karne gości i grę od bramki wznawia Johns.

66′ Pogoń w ataku pozycyjnym szuka swojej okazji na zdobycie trzeciej bramki.

65′ Podwójna zmiana w zespole Pogoni – Gorgon i Biczachczjan w miejsce Zahovicia i Wędrychowskiego.

63′ Lecimy w drugą stronę! Kapitalne prostopadłe podanie Grosickiego do Kurzawy, a ten z kilku metrów trafił jedynie w słupek! To mogło być 3:2 dla Pogoni!

62′ Podwójna okazja dla drużyny gości! Najpierw strzał z dystansu zablokował jeden z graczy Pogoni, a przy drugiej okazji dobrą interwencją popisał się Klebaniuk!

62′ Rzut rożny dla drużyny gości.

61′ Wahlqvist fauluje na połowie rywala jednego z zawodników drużyny gości.

60′ Pogoń poczuła wiatr w żagle po trafieniu Wahlqvista i dąży do strzelenia trzeciego gola.

58′ GOOOOL! Pogoń ponownie doprowadza do remisu! Strzelcem gola Linus Wahlqvist. Kapitalne długie prostopadłe Koutrisa, który notuje drugą asystę na koncie do Wahlqvista, a ten uderzeniem z bliskiej odległości przy prawym słupku doprowadza do remisu!

57′ Grosicki w ostatniej chwili uprzedzony przez jednego z defensorów drużyny gości.

56′ Musnął piłkę Koutris, rzut rożny dla drużyny gości.

55′ Johns w porę wyłapuje prostopadłe podanie Grosickiego do Koulourisa, który mógłby mieć okazję na skompletowanie dubletu w czwartkowe popołudnie.

53′ Pogoń przez chwilę miała wynik remisowy, a teraz znowu musi walczyć o doprowadzenie do remisu. Przed chwilą piłkę ręką w środku pola zagrał Cooper. Piłka dla Pogoni.

51′ GOOOOL! Goście ponownie na prowadzeniu! Strzelcem gola Kyle McClean. Dekoncentracja w defensywie Pogoni. Dośrodkowanie z prawej strony boiska Coopera, gdzie do piłki w polu karnym dopadł McClean i strzałem głową pokonał Klebaniuka.

49′ GOOOOOL! Pogoń doprowadza do wyrównania! Strzelcem gola Eftimis Koulouris. Nie zatrzymuje się Grek! Czwarty gol w czwartym spotkaniu dla Pogoni napastnika Portowców! Dośrodkowanie z lewej strony Koutrisa, który idealnie znalazł w polu karnym swojego rodaka, a ten z strzałem z bliskiej odległości doprowadził do remisu!

48′ Strzał z dystansu Rafała Kurzawy zdecydowanie nad poprzeczką bramki drużyny gości.

47′ Za mocne podanie prostopadłe do Wędrychowskiego i dobre wyjście z bramki zanotował Wędrychowski.

46′ Początek drugiej połowy rywalizacji! Grę od środka boiska rozpoczynają piłkarze Linfield!

19:01 Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko, a za chwilę początek drugiej połowy rywalizacji!

Tak padła pierwsza i jedyna bramka w dzisiejszym spotkaniu. Liczymy na lepszą grę Pogoni po przerwie:

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy Pogoń przegrywa u siebie z Linfield FC 0:1. Szczecinianie grają dzisiaj zbyt wolno i niedokładnie wrzucają piłki w pole karne rywali, przez co nie mieli w pierwszej połowie zbyt wielu okazji na strzelenie gola. Na razie Portowcy wciąż mają przewagę w dwumeczu, ale muszą po przerwie zagrać znacznie lepiej, aby nie prosić się dzisiaj o nerwową końcówkę. Wracamy za kwadrans!

45+1′ Grosicki fauluje w środku pola jednego z zawodników rywali.

45′ Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie.

45′ Loncar fauluje w środku pola jednego z zawodników rywali. Musi uważać obrońca Pogoni, gdyż ma już na koncie żółtą kartkę.

44′ Seria nieudanych dośrodkowań piłkarzy Pogoni w pole karne rywala.

42′ Portowcy po raz kolejny w ataku pozycyjnym szukają sposobu na sforsowanie na razie bardzo szczelnej dzisiaj defensywy gości.

40′ Złe podanie Wędrychowskiego w pole karne Linfield i kolejna strata piłki przez gospodarzy.

39′ Strzał głową Koulourisa poleciał wysoko ponad bramką drużyny gości.

38′ Groźny centrostrzał z prawego skrzydła Kamila Grosickiego, który nad poprzeczką przenosi Johns. Rzut rożny dla Pogoni!

37′ Zbyt mocne podanie Kurzawy do Wędrychowskiego i grę od bramki wznawia Johns.

36′ Złe przyjęcie piłki w polu karnym Linfield przez Lukę Zahovicia i Słoweniec pozbawił się szansy na zdobycie bramki.

35′ Dość często w ostatnich minutach pod polem karnym Pogoni meldują się zawodnicy Linfield. Na razie jednak linia defensywna Pogoni nie popełnia błędu, który mógłby skutkować utratą drugiej bramki.

34′ Dobry powrót do defensywy Kurzawy, który zatrzymał kontrę drużyny gości.

33′ Bardzo aktywny w dzisiejszym spotkaniu jest Kamil Grosicki. Przed chwilą kolejne jego groźne dośrodkowanie w pole karne wybili obrońcy gości.

32′ Zablokowany strzał z dystansu Jamiego Mulgrewa

31′ Żółta kartka dla Danijela Loncara. Obrońca Pogoni niebezpiecznie faulował McCleana.

30′ Malec blokuje strzał z dystansu jednego z zawodników drużyny gości.

29′ Reklamuje zagranie piłki ręką przez piłkarza gości we własnym polu karnym Kamil Grosicki, ale sędzia nie podyktował jedenastki dla Portowców.

28′ Spokojniejsze ostatnie minuty rywalizacji. Pogoń jest częściej przy piłce, ale nic z tego na razie nie wynika konkretnego pod bramką rywala.

26′ Z dystansu uderzał Linus Wahlqvist, ale tym strzałem Szwed mógł jedynie postraszyć kibiców na stadionie, a nie bramkarza rywali.

26′ Pogoń w ataku pozycyjnym szuka sposobu na doprowadzenie do remisu.

25′ Dobre dośrodkowanie Kurzawy w pole karne, gdzie do piłki doszedł Loncar, ale jego strzał głową okazał się niecelny.

24′ Kolejny rzut rożny dla gospodarzy, tym razem z prawej strony boiska.

23′ Zablokowane dośrodkowanie z lewego skrzydła Grosickiego, rzut rożny dla Pogoni.

23′ Zbyt wolno i czytelnie grają w ataku pozycyjnym Portowcy, którzy nie są w stanie sforsować defensywy rywala.

22′ Dobry przykład swoim podopiecznym daje dzisiaj Mulgrew.

21′ Zły przerzut Loncara do Grosickiego i grę z autu wznawiają goście.

20′ Na pozycji spalonej znalazł się Joe Cooper. Goście szukają drugiej bramki w tym meczu, która pozwoli im powalczyć o powrót do walki o awans w tym dwumeczu.

19′ Dośrodkowanie Koutrisa ląduje wprost w rękach Johnsa.

17′ GOOOOOOOL! Linfield wychodzi na prowadzenie! Strzelcem gola Jamie Mulgrew. Kapitalne uderzenie z pierwszej piłki zza pola karnego przy prawym słupku bramki Klebaniuka kapitana Linfield, który tym samym otwiera wynik spotkania.

Kowno: Lech Poznań na prowadzeniu! Bramkę dla Kolejorza zdobył będący w formie na starcie sezonu Filip Marchwiński!

14′ Niedokładne podanie Gamboy na prawe skrzydło do Wędrychowskiego.

14′ Spokojniejsze minuty spotkania. Na razie żadna z drużyn nie chce w pełni przejąć inicjatywy i dać się zdominować w tym fragmencie rywalizacji.

13′ Linus Wahlqvist fauluje jednego z graczy Linfield, rzut wolny dla gości.

12′ Teraz przy piłce dłużej drużyna gości, która w pierwszym kwadransie spotkania w Szczecinie spisuje się całkiem nieźle.

11′ Zbyt mocne podanie do Wędrychowskiego i grę od bramki wznawiają goście.

10′ Dośrodkowanie Marcela Wędrychowskiego w pole karne wybite przez Jacka Scotta

9′ Pogoń w ataku pozycyjnym. Portowcy wiele akcji ofensywnych budują z wykorzystaniem lewej strony boiska, gdzie jest dobrze dysponowany Kamil Grosicki

8′ Za mocne dośrodkowanie Leonardo Koutrisa w stronę Efimisa Koulorisa i grę od bramki wznawia McKee.

8′ Dobra akcja Grosickiego, rzut rożny dla Portowców.

7′ Bartosz Klebaniuk na raty, ale jednak udanie interweniuje przy dośrodkowaniu jednego z zawodników gości.

6′ Kolejny rzut rożny dla drużyny gości.

5′ Zablokowane dośrodkowanie w pole karne autorstwa McKee.

4′ Ważna interwencja w defensywie Wahlqvista.

3′ Świetna szansa Pogoni! Dobry przechwyt Kurzawy, który podał do Grosickiego. Ten popędził z piłką na bramkę gości i uderzeniem zza linii pola karnego trafił w poprzeczkę!

3′ Malec oddala zagrożenie spod własnego pola karnego.

2′ Zablokowane dośrodkowanie na lewym skrzydle Matthew Clarka, rzut rożny dla drużyny gości.

1′ Zaczynamy spotkanie w Szczecinie! Grę od środka rozpoczynają piłkarze Pogoni!

17:59 Pogoń rozpocznie mecz w standardowym zestawieniu 4-2-3-1, a Linfield zaczyna spotkanie formacją 4-3-3.

17:57 Piłkarze już na murawie, losowanie z udziałem kapitanów i początek spotkania już za chwilę!

17:56 Na stadionie wybrzmiewa już hymn Pogoni, gdzie tłumnie zebrani fani gospodarzy wyczekują na swoich ulubieńców.

17:55 Mimo że Pogoń jest dość blisko awansu, to trener Gustafsson stawia na sprawdzone nazwiska i zaufany skład. Czy w czwartkowy wieczór duet Luka Zahović – Efimis Koulouris znowu oczaruje swoją grą szczecińską publiczność?

17:53 Tak natomiast rozpocznie czwartkowe starcie Pogoń Szczecin. Trener Jens Gustafsson zdecydował się na niewielkie korekty w podstawowym składzie:

17:51 Niespełna dziesięć minut do początku spotkania, a więc czas na prezentację pierwszych składów obu drużyn. Goście rozpoczną mecz w następującym zestawieniu:

17:49 Od 18:00 w Kownie Lech zagra na wyjeździe z Żalgirisem. Na naszym portalu również można czytać dzisiaj relację z tego spotkania, a my co jakiś czas będziemy w tej relacji również informować o tym, co dzieje się w rywalizacji drużyny z Poznania na Litwie.

17:47 Portowcy poza dobrym startem w europejskich pucharach, mają za sobą również dobry start ligowy. Pogoń w pierwszej kolejce ograła na wyjeździe Wartę Poznań 1:0, a w minioną niedzielę odwróciła losy rywalizacji i na własnym stadionie wygrała z Widzewem Łódź 2:1.

17:45 W Szczecinie warunki do gry w piłkę bardzo dobre – jest słonecznie. Na trybunach będzie około 17-18 tysięcy kibiców.

17:44 Arbitrem dzisiejszego starcia będzie Turek – Abdulkadir Bitigen, a na liniach bocznych pomagać mu będą Ibrahim Calgar Uyarcan i Mustafa Savraniar

17:42 W czwartkowym spotkaniu nie wystąpią też Benedikt Zech (dochodzi do zdrowia) oraz Sebastian Kowalczyk, który trafił w ramach transferu definitywnego do Houston Dynamo.

17:41 Dzisiaj Portowcy przystąpią do rewanżowego starcia bez Dante Stipicy w pierwszym składzie. Bramkarz Portowców miał doznać urazu karku na treningu i dzisiaj jest poza kadrą meczową. Jego miejsce w podstawowym zestawieniu zajmie dzisiaj Bartosz Klebaniuk

17:38 Pierwszy mecz przed tygodniem rozegrany w Irlandii Północnej, Pogoń wygrała aż 5:2. Gole dla szczecińskiej drużyny strzelali Kamil Grosicki (rzut karny), Joao Gamboa, Mariusz Malec, Efimis Koulouris oraz Mariusz Fornalczyk

17:35 Serdecznie witamy wszystkich w tekstowej relacji na żywo! Już za dwadzieścia pięć minut Pogoń Szczecin zmierzy się na własnym stadionie w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, gdzie rywalem Portowców będzie zespół Linfield FC.