Podział punktów w Łęcznej

Polonia Warszawa pierwszej wygranej od 27 października szukało w meczu wyjazdowym z Górnikiem Łęczna, który walczy o awans do Ekstraklasy.

Źle rozpoczął się ten mecz dla Polonii. Już w pierwszych minutach urazu po niefortunnym lądowaniu na murawie doznał Mateusz Kuchta. Rafał Smalec był więc zmuszony do wykorzystania zmiany na zastąpienie bramkarza.

Pomimo sporego osłabienia ekipy z Warszawy Górnik Łęczna nie zdołał wyjść na prowadzenie przed przerwą. Ta sztuka nie wyszła też podopiecznym Smalca, przez co po 45 minutach piłkarze do szatni schodzili przy wyniku 0:0.

W drugiej części spotkania to Górnik był zdecydowanie bardziej aktywny, ale nie mógł tej aktywności przekuć na strzelenie gola. W końcówce spotkania uaktywnili się również nieco bardziej także piłkarze gości, którzy kilka razy groźnie uderzali na bramkę Górnika.

Ostatecznie jednak żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali i w Łęcznej kibice obejrzeli widowisko bez bramek. Górnik dzieli się punktami z Polonią.