Podział punktów na zapleczu Ekstraklasy w ostatnim meczu kolejki

Polska 1 Liga

GKS wykorzystał pomyłki ligowych rywali i dzisiejszym kompletem punktów odskakuje na kolejne 3 punkty i umacnia się na trzeciej pozycji w lidze.

W czołówce 1. ligi sytuacja jest niezwykle zacięta. Walka o baraże trwa w najlepsze i nikt nie może być pewien swojego miejsca. Dzisiejszy remis GKS-u może bardzo mocno utrudnić im walkę o utrzymanie, bo każdy punkt jest teraz na wagę złota

Goście kapitalnie rozpoczęli to spotkanie. W 8. minucie centrę z rzutu wolnego Kozubala wykorzystał Janiszewski i pewnie pokonał bramkarza. W kolejnych minutach wynik meczu poprawił Bergier i mieliśmy już 0:2. Gospodarze w powrót do tego meczu mogli uwierzyć chwilę przed zejściem do szatni. Czerwoną kartką ukarany został środkowy pomocnik GKS-u Repka.

Termalica wiedząc, że rywale mają o jednego zawodnika wyszła na to spotkanie  bardzo zdeterminowana. Najpierw w 63. minucie gola kontaktowego zdobył Nowakowski, a następnie w doliczonym już czasie gry, bramkę na wagę remisu ustrzelił Radwański.