Podwójnie złoty gol Matty’ego Casha

Matty Cash zdobył jedyną bramkę meczu Middlesbrough – Aston Villa. Bramkę, która zapewniła The Villans nie tylko wygraną, ale też awans do 1/16 finału Pucharu Anglii.

Cash popisał się skutecznym strzałem z dystansu. (fot. Forum)

Do 87. minuty obowiązywał remis 0:0. Podopieczni Unaia Emery’ego przeważali, ale nie potrafili tego udokumentować trafieniem. Wówczas Douglas Luiz podał do Casha, a ten oddał uderzenie zza pola karnego. Bramkarz zespołu przeciwnego nie zdołał skutecznie interweniować.

Tak reprezentant Polski zagwarantował Aston Villi triumf i dalszą grę w Pucharze Anglii. Dziś pojawił się na murawie po dwóch tygodniach przerwy spowodowanej zawieszeniem za przekroczenie limitu żółtych kartek oraz chorobą. Na murawie przebywał od pierwszej do ostatniej minuty.

Dzięki trafieniu Cash powiększył swój dorobek strzelecki w bieżącym sezonie do czterech trafień.