PNA: Zambia z pucharem!

Ligi w Europie Świat

To było widowisko na miarę wielkiego finału. Po niezwykle wyrównanym meczu do wyłonienia triumfatora 28. Pucharu Narodów Afryki potrzebna były dogrywka i konkurs rzutów karnych, w których lepsza okazała się Zambia!
Zambia niezwykle wysoko zawiesiła poprzeczkę  reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej i mimo, że przez wielu była skazywana na porażkę, walczyła z faworyzowanymi „Słoniami” jak równy z równym. Po wymianie ciosów z obu stron 90 minut gry nie przyniosło rozstrzygnięcia. W regulaminowym czasie najbliższy szczęścia był zawodnik WKS – Didier Drogba, który nie wykorzystał rzutu karnego. Dla piłkarza Chelsea był to już druga „jedenastka” zmarnowana na tym turnieju.

W dogrywce obraz gry nie uległ zmianie, ale mimo kilku groźnych akcji przeprowadzonych przez piłkarzy obu drużyn – bramki nie padły i sędzia zarządził konkurs rzutów karnych, który zakończył się zwycięstwem Zambijczyków 8:7. Tym samym Zambia, pierwszy raz w historii triumfowała w Pucharze Narodów Afryki.

Zambia – Wybrzeże Kości Słoniowej 0:0 (0:0) [8:7 k.]