Ligi w Europie Świat

PNA: Zaczynamy drugą kolejkę zmagań!

Po dwóch dniach przerwy Puchar Narodów Afryki wraca do Gwinei Równikowej. Na boisko wybiegną ponownie piłkarze w grupie A, w której w pierwszej kolejce nie zabrakło niespodzianek.
Po wtorkowych spotkaniach w Pucharze Narodów Afryki mamy za sobą pierwsze mecze we wszystkich grupach. W grupie D nie było żadnych sensacji. No, może prawie żadnych. Za małego kalibru niespodziankę można uznać rozmiar wygranej reprezentacji Ghany nad Botswaną. Faworyzowany zespół zwyciężył, ale zaledwie 1:0. Jedynego gola strzelił John Mensah, który zresztą w 66. minucie zobaczył czerwoną kartkę. W drugiej połowie Botswana, która debiutowała na PNA, zaatakowała odważniej. Jednak podopiecznym Stanleya Tshosane zabrakło szczęścia. W drugim meczu tej grupy zgodnie z oczekiwaniami Mali wygrało z Gwineą 1:0.

W środę i czwartek rozegrane zostaną kolejne mecze w grupach, które rywalizują na boiskach Gwinei Równikowej. W pierwszym spotkaniu gospodarze turnieju wygrali 1:0 z Libią po bramce Javiera Balboy, byłego piłkarza Realu Madryt. W drugim meczu grupy A doszło do ogromnej sensacji. Reprezentacja Senegalu poległa w starciu z Zambią.

Dlatego senegalska drużyna narodowa w środę stanie przed bardzo trudnym zadaniem. Jeden z faworytów turnieju, który w swoim składzie ma chociażby takie gwiazdy jak Demba Ba i Moussa Sow, zmierzy się z Gwineą Równikową. Oczywiście to podopieczni Amara Traore są faworytem, ale czy murowanym? Od zawsze wiadomo, że podczas Pucharu Narodów Afryki własne ściany gospodarzom pomagają w wyjątkowy sposób. – Osiągniemy sukces, jestem tego pewny – zapowiedział Demba Ba. Druga porażka dla Senegalu oznaczać będzie katastrofę.

W meczu, który rozegrany zostanie wcześniej, Libia zmierzy się z Zambią. Libijczycy grają o wszystko, natomiast ewentualna porażka dla Zambii nie będzie końcem świata. – Przed nami jeszcze dwa mecze, a każde spotkanie to zupełnie inna historia. Mój zespół chce przynieść radość libijskiemu narodowi po wielu cierpieniach z minionego roku – zapowiedział Marcos Paqueta, selekcjoner reprezentacji Libii.