Ligi w Europie Świat

PNA: Wybrzeże Kości Słoniowej gra dalej

W drugim czwartkowym meczu grupy B bez niespodzianki. Wybrzeże Kości Słoniowej pokonało reprezentację Burkina Faso 2:0 zapewniając sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.
Waleczny Sudan zatrzymał Angolę – KLIKNIJ!

W 16. minucie meczu prowadzenie drużynie WKS zapewnił Salomon Kalou. W kolejnych minutach piłkarze Burkina Faso uparcie dążyli do wyrównania, ale brakowało im ostatniego podania, bądź też wykończenia akcji celnym strzałem.

Niewykorzystane przez „Ogierów” sytuację zemściły się osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy po nieudanej interwencji głową trafienie samobójcze zaliczył  Bakary Kone.

W zespole Burkina Faso wystąpił znany polskim kibicom Prejuce Nakoulma z Górnika Zabrze, który na placu gry przebywał do 78. minuty. Abdou Razack Traore z Lechii Gdańsk cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Wybrzeże Kości Słoniowej – Burkina Faso 2:0 (1:0)
1:0 Kalou (16′)
2:0 Kone (82′ sam)