Ligi w Europie Świat

PNA: Tunezja skuteczniejsza od Maroka

W poniedziałkowy wieczór Tunezja wygrała z Maroko 2:1 i po pierwszej serii spotkań zajmuje 2. miejsce w grupie C rozgrywek Pucharu Narodów Afryki. Marokańczycy do końca walczyli o wyrównanie, ale brakowało im skuteczności.
Niger za słaby na Gabon – KLIKNIJ!

W 34. minucie prowadzenie objęli Tunezyjczycy, a na listę strzelców wpisał się Korbi. Wynikiem 1:0 dla „Orłów Kartaginy” zakończyła się zatem pierwsza połowa, co z przebiegu boiskowych wydarzeń było pewną niespodzianką. Statystyki czasu spędzonego przy piłce oraz ilości strzałów były bowiem po stronie „Lwów Atlasu”.

Po zmianie stron więcej ochoty do gry mieli Marokańczycy, którzy jak najszybciej chcieli doprowadzić do wyrównania. Niestety dla ich kibiców, podobnie jak w pierwszej połowie byli nieskuteczni, a w 76. minucie drugiego gola dla Tunezji strzelił Msakni. Cztery minuty przed końcem honorową bramkę dla Maroka zdobył Kharja, który mógł strzelić też gola na wagę remisu – sprytnie minął obrońców, oddał strzał, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Maroko – Tunezja 1:2 (0:1)
0:1 Korbi (34′)
0:2 Msakni(76′)
1:2 Kharja(86′)

PNA: Przegrana Burkina Faso z Angolą – KLIKNIJ!

PNA: Faworyci wygrali pierwszy mecz – KLIKNIJ!