Ligi w Europie Świat

PNA: Niespodziewana porażka faworytów

Już w pierwszym dniu rozgrywek Pucharu Narodu Afryki doszło do niespodzianki. Będąca jednym z faworytów do triumfu w turnieju reprezentacja Senegalu nieoczekiwanie przegrała z Zambią 1:2. Wcześniej w innym meczu grupy A Gwinea Równikowa pokonała Libię 1:0.
PNA: Udany start Gwinei Równikowej – KLIKNIJ!

PNA: Najbarwniejszy turniej świata – KLIKNIJ!

„Miedziane Pociski” jak mówi się o drużynie narodowej Zambii, pierwszy raz trafiły rywala już w 12. minucie spotkania, a autorem bramki okazał się Emmanuel Mayuka. Osiem minut później było już 2:0, po tym jak gola strzelił Rainford Kalaba.

Kasperczak dla PN.pl o Pucharze Narodów Afryki 2012 – KLIKNIJ!

Zwani „Lwami Terangi” Senegalczycy w odpowiedzi rzucili się do ataku, ale jedyne co udało im się wywalczyć to trafienie honorowe. Nieco ponad kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę zdobył Dame N’Doye.

Senegal – Zambia 1:2 (0:2)
0:1 Mayuka (12′)
0:2 Kalaba (20′)
1:2 N’Doye (74′)

PNA: Który klub straci najwięcej – KLIKNIJ!