Ligi w Europie Świat

PNA: Kto uzupełni grono półfinalistów?

Coraz mniej niewiadomych mamy w Pucharze Narodów Afryki. W sobotnich półfinałach Zambia i WKS odniosły pewne zwycięstwa. Jak będzie w niedzielę?
Obydwa sobotnie ćwierćfinały miały podobny przebieg. Jedna bramka do przerwy, a w drugich 45 minutach dobicie przeciwnika. Zambia wygrała pewnie 3:0 z Sudanem. Z kolei Wybrzeże Kości Słoniowej również w takim samym stosunku bramkowym wygrało z Gwineą Równikową. Dwie bramki zdobył największy gwiazdor turnieju – Didier Drogba.

Zambia i Wybrzeże Kości Słoniowej czekają teraz na swoich rywali w 1/2 finału Pucharu Narodów Afryki. Dzisiejsze potyczki ćwierćfinałowe powinny być bardziej zacięte i zapowiadają się bardzo ciekawie. Drugi ze współgospodarzy – Gabon – zmierzy się z Mali. W normalnych warunkach faworytem byłaby ta druga drużyna, ale jednak gospodarze pokazali już na tym turnieju, że nie są przypadkowym zespołem.

Prawdziwą perełką jest drugi pojedynek ćwierćfinałowy. Z pewnością wieczorem obejrzymy rywalizację najciekawszej pary na tym etapie rozgrywek. Reprezentacja Ghany zmierzy się z Tunezją. Obydwie drużyny przed rozpoczęciem turnieju wymieniane były w gronie faworytów.

– Jesteśmy gotowi na zwycięstwo w tym turnieju. Mieszkańcy Ghany powinni nam zaufać oraz modlić się za nas. Po dotychczasowych spotkaniach mamy bardzo wiele powodów do optymizmu – przyznał Goran Stevanović. Trudno nie przyznać mu racji. Ghana na tegorocznym PNA nie przegrała jeszcze ani jednego meczu.

Co ciekawe z obydwu reprezentacji wpłynęły wnioski do CAF o możliwość gry podczas meczu z czarnymi opaskami. Tunezyjczycy chcą okazać solidarność wobec Egiptu, gdzie zginęły po ligowym meczu 74 osoby. Z kolei piłkarze reprezentacji Ghany w ten sposób chcą wspomóc swojego kolegę – Anthony’ego Annana – któremu zmarła mama.