Ligi w Europie Świat

PNA: Gospodarz odpadł po rzutach karnych

Po raz pierwszy podczas trwającego Pucharu Narodów Afryki do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. W tym elemencie gry swoje umiejętności zaprezentowali piłkarze reprezentacji Gabonu i Mali.
PNA: WKS w półfinale, dwa gole Drogby – KLIKNIJ!

Gospodarze turnieju wyszli na prowadzenie w 55. minucie. Wówczas bramkę zdobył Eric Mouloungui. Na kilka minut przed końcem spotkania wyrównał Cheick Diabate.

Po 90 minutach piłkarze rozegrali dodatkowe pół godziny. Jednak wówczas też nie mieliśmy rozstrzygnięcia. Do tego potrzebna była seria rzutów karnych.

Do czwartej serii piłkarze obydwu drużyn wykorzystywali swoje rzuty karne. Jednak wówczas zawiódł gwiazdor gospodarzy – Pierre Aubameyang. Jego uderzenie zostało wybronione. Piłkarze reprezentacji Mali nie spudłowali ani razu i wygrali konkurs rzutów karnych 5:4.

W półfinale reprezentacja Mali zmierzy się z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Gabon – Mali 1:1 (0:0), k. 4:5
1:0 – Mouloungui (55′)
1:1 – Diabete (84′)