Ligi w Europie Świat

PNA: Ghana ograła debiutanta

Od skromnego zwycięstwa swój udział w Pucharze Narodów Afryki rozpoczęła Ghana. Jedni z kandydatów do końcowego zwycięstwa pokonali 1:0 Botswanę. Jedynego gola w tym meczu strzelił John Mensah.
PNA: Tunezja skuteczniejsza od Maroka – KLIKNIJ!

Niger za słaby na Gabon – KLIKNIJ!

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, jednak wraz z upływem czasu uwidaczniała się przewaga Ghany. „Czarne Gwiazdy” wyszły na prowadzenie w 25. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił John Mensah. Ten sam piłkarz w drugiej części meczu został wyrzucony z boiska, po tym jak sfaulował wychodzącego na czystą pozycję napastnika rywali.

Botswana mimo tego, że debiutowała na tak dużym turnieju, to w drugiej połowie postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i zagrać bez respektu dla wyżej notowanego rywala. Pod bramką Ghany kilka razy bardzo poważnie się zakotłowało, jednak ostatecznie faworyci zdołali dowieźć korzystny rezultat do końca.

Ghana – Botswana 1:0 (1:0)
1:0 – Mensah (25′)

Ghana: Kwaresey – John Mensah, Inkoom, Paintsil, Boye – Muntari (77. Jonathan Mesnah), Badu, Annan, Andre Ayew (88. Abu) – Gyan, Jordan Ayew (60. Alhassan)

Botswana: Marumo – Ramoshibidu, Thuma, Letsholathebe, Motlhabankwe – Gabonamong, Moatlhaping, Nato, Mongala, Motsepe (60. Ngele) – Ramatlhakwane

Czerwona kartka: John Mensah (66′)