Pierwsze zwycięstwo Bruk-Betu

Polska 1 Liga

W trzecim sobotnim spotkaniu Fortuna 1. Ligi w Głogowie grający przez praktycznie całą drugą połowę w osłabieniu Chrobry przegrał z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza aż 0:5. Dla zespołu z Małopolski to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a zawodnicy Chrobrego z zerowym dorobkiem punktowym zamykają ligową tabelę.

W pierwszej połowie spotkania goście prowadzili grę i mieli przewagę, ale do przerwy prowadzili zaledwie jedną bramką. W 15. minucie rywalizacji z lewej strony boiska w pole karne dośrodkowywał Wojciech Jakubik, a blokując to dośrodkowanie piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Mavroudis Bougaidis. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę pewnie zamienił Wiktor Biedrzycki strzałem w prawy dolny róg bramki.

Bruk-Bet miał swoje sytuacje, aby podwyższyć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, ale brakowało im skuteczności. Bliski zapisania bramek na swoim koncie byli Jakubik czy Tomas Poznar. W drugiej połowie grający bez pomysłu w ofensywie piłkarze Chrobrego mieli jeszcze większe problemy. W 47. minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną za faul został ukarany kapitan gospodarzy – Michał Michalec

Goście bardzo znacząco wykorzystali grę w przewadze, a w ciągu dziesięciu minut zapisali na swoim koncie aż trzy bramki. Najpierw w 63. minucie rywalizacji w zamieszaniu w polu karnym Chrobrego najlepiej odnalazł się Taras Zaviyskyi i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Trzy minuty później prowadzenie mógł podwyższyć Jakubik, ale jego uderzenie wybronił Damian Węglarz

Zespół z Małopolski i tak podwyższył swoje prowadzenie. W 71. minucie spotkania goście przeprowadzili kolejną dobrą akcję w ofensywie, w wyniku której Jakub Branecki zdobył bramkę z najbliższej odległości. Dwie minuty później było już 0:4. Morgran Fassbender bardzo dobrze popędził lewym skrzydłem i mocnym strzałem przy lewym słupku strzelił gola.

W 86. minucie rywalizacji Bruk-Bet zaaplikował rywalom piąte trafienie. Fassbender bardzo dobrze dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, gdzie dopadł do niej Branecki, który strzałem z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Do końca spotkania to goście spokojnie prowadzili grę i ostatecznie po raz pierwszy w tym sezonie zapisali na swoim koncie trzy punkty. Natomiast Chrobry przegrał już trzecie starcie w tym sezonie, ma stracone dwanaście bramek i z zerowym dorobkiem punktowym zamykają ligową tabelę.