Pedri of Spain during the UEFA Euro 2024 match between Spain and Georgia, Round of 16, played at Rhein Energie Stadium on June 30, 2024 in Koln, Germany. (Photo by Bagu Blanco / PRESSINPHOTO)
MISTRZOSTWA EUROPY W PILCE NOZNEJ EURO 2024 MECZ HISZPANIA VS GRUZJA
---
newspix.pl / 400mm.pl

Euro 2024

Pierwsze informacje o kontuzji Pedriego. Złe informacje dla FC Barcelony

Pedri już w pierwszych minutach meczu z Niemcami musiał opuścić boisko wskutek starcia z Tonim Kroosem. Hiszpańskie media podają pierwsze informacji o kontuzji młodego Hiszpana.

Maciej Łanczkowski

Pedri już na samym początku mecz ćwierćfinałowego Euro 2024 musiał zejść z boiska. Toni Kroos bardzo mocno wszedł w jego nogi i ten nie był w stanie kontynuować swojego występu. Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii w jego miejsce posłał Daniego Olmo, który w drugiej połowie trafił do siatki.

Początkowo wydawało się, że ucierpiał mięsień hiszpańskiego zawodnika i doszło do mocniejszego stłuczenia. Kataloński dziennik Sport podaje jednak, że ucierpiało kolano zawodnika.

Piłkarz został poddany pierwszemu badaniu, które wykazało skręcenie stawu kolanowego. To oczywiście wstępna diagnoza, Pedri przejdzie szereg dokładniejszych badań, aby wyniki były jak najbardziej dokładne.

Nawet lekkie skręcenie wiąże się z 6-8 tygodniową przerwą w grze. W przypadku poważniejszego urazu przerwa może wydłużyć się do 10 tygodni. Skręcenia nie wymagają jednak interwencji chirurgicznej, co w tej sytuacji jest dobrą wiadomością.

To złe informacje przede wszystkim dla FC Barcelona. Wygląda na to, że Katalończycy stracą Pedriego na okres przygotowawczy do nowego sezonu. Możliwe, że piłkarz nie będzie obecny również w pierwszych kolejkach sezonu La Liga.