Przed Piastem Gliwice bardzo trudne zadanie. W I rundzie el. do Ligi Europy śląski zespół zmierzy się z Dynamem Mińsk na jego obiekcie. Zapraszamy na relację na żywo!

Czy zespół Waldemara Fornalika da radę? (foto: 400mm.pl)

• NA ŻYWO

Prowadzi: Maciej Łanczkowski

90+4′ Awans Piasta stał się faktem.

90+4′ Fatalne pudło Świerczoka, który minął bramkarza, a i tak nie trafił.

90′ Sędzia doliczył 4 minuty.

82′ Milewski zmienił Vidę.

79′ Kwasczinski za Szikawkę.

75′ Coś niesamowitego! Piast nie wykorzystał sytuacji dwóch na jednego. Szikawka przestrzelił w idealnej sytuacji.

73′ Olechnowicz został zmieniony przez Wergijczyka.

72′ Steczyk za Badię.

68′ Kolejne znakomite podanie Żyry. Świerczok nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

66′ Żółta kartka dla Matwiejczika.

59′ Kozlov za Silasa.

56′ – 2:0! Zabójcza kontra Piasta. Żyro znakomicie podał do Świerczoka, który przełożył rywala i podwyższył prowadzenie gości.

55′ Żyro zmienił Parzyszka.

52′ Kolejna okazja Parzyszka. Tym razem po rzucie rożnym. Napastnik Piasta główkował niecelnie.

49′ Znakomita okazja Dinama. Goropevsek z bliska główkował nad poprzeczką.

47′ Nieudane uderzenie Parzyszka.

46′ Druga połowa rozpoczęta.

45+2′ Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi 1:0.

45′ Doliczona minuta.

43′ Nieudolny strzał Silasa z dystansu.

40′ Shikavka ofiarnym rzutem zablokował strzał Szikawki.

39′ Żółta kartka dla Bakhara.

35′ W ostatnich minutach zarysowała się przewaga gospodarzy. Brakuje jednak celnych strzałów.

27′ – Statystyka posiadania piłki: Dinamo Mińsk – 51%, Piast Gliwice – 49%

24′ – Pragmatyczne zrobiło się spotkanie w Mińsku. Gra znów toczy się w środkowym obrębie boiska.

19′ – Gospodarze się rozkręcają. Piłkarze z Mińska podchodzą pod bramkę Piasta.

17′ – Uderzenie Parzyszka, jednak piłka mocno mija się z bramką.

15′ – Statystyka posiadania: Dinamo Mińsk – 45%, Piast Gliwice – 55%.

11′ – Piast cały czas przy piłce, piłkarze Fornalika dostali wiatru w żagle dzięki zdobytej bramce.

10′ – GOOOOL! Cudowny gol Patryka Lipskiego z rzutu wolnego!

9′ – Parzyszek faulowany przed polem karnym rywala. Rzut wolny dla polskiej drużyny z dogodnej pozycji.

7′ – Gra toczy się na środku placu gry. Piast rozgrywa spokojnie piłkę, Dinamo przyczajone czeka na rywala. Póki co, nuda.

4′ – Pierwsze minuty bardzo spokojnie.

3′ – Gospodarze cały czas przy piłce, rozgrywają ją na własnej połowie.

1′ – Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynamy!