Pewne zwycięstwo Bilbao w derbach

Ligi w Europie La Liga

Dwa gole Berenguera okazały się wystarczające na Real Sociedad.

Ekipa trenera Ernesto Valverde rozstrzygnęła mecz już w pierwszej połowie spotkania i tym samym wskoczyła na 3. pozycje w lidze.

Wynik spotkania w 30. minucie otworzył Alex Berenguer. Hiszpan dopadł do piłki tuż przed linią bramkową i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Ten sam zawodnik na kilka chwil przed zakończeniem pierwszej połowy podwyższył wynik na 2:0. Wykorzystując zamieszanie w polu karnym oddał precyzyjny strzał w boczną siatkę i Marrero nie miał nic do powiedzenia.

Druga połowa to honorowy gol w końcówce strzelony przez Oyarzabala. Sociedad nie zdołało dogonić rywali i to Athletic może cieszyć się ze zwycięstwa w Derbach.
Komplet punktów pozwala na wyprzedzenie Barcelony i wskoczenie do pierwszej trójki tuż za Gironą i Realem.