Pewna wygrana Arki w Warszawie

Bardzo udanie w 2024 rok w rozgrywki Fortuna 1. Ligi weszli zawodnicy Arki Gdynia. Podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego dość pewnie pokonali na wyjeździe Polonię Warszawa 3:0. Dublet na swoim koncie w tym starciu zanotował Olaf Kobacki

Gdynianie dość intensywnie i ofensywnie rozpoczęli ten mecz. Zawodnicy zespołu z Trójmiasta już w 3. minucie rywalizacji objęli prowadzenie. Przemysław Stolc kapitalnym prostopadłym podaniem wyprowadził Karola Czubaka do sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzałem w prawą stronę bramki otworzył wynik spotkania. Niespełna dziesięć minut później było już 0:2.

Akcja bramkowa wyglądała wówczas podobnie jak ta pierwsza. Tylko tym razem prostopadłe podanie posłał Michał Marcjanik, który wyprowadził Olafa Kobackiego do sytuacji sam na sam, a ten następnie pokonał Krzysztofa Bąkowskiego i podwyższył prowadzenie. Na koniec drugiego kwadransa było już 0:3. Hubert Adamczyk świetnie zagrał prostopadłą piłkę do Kobackiego, a ten strzałem przy lewym słupku skompletował dublet w sobotni wieczór.

Arka kontrolowała przebieg spotkania i pewnie szła po ważne zwycięstwo. W 70. minucie mogło być już 0:4, ale tym razem strzał Kobackiego po rzucie rożnym wybronił Bąkowski. Następnie dobitka Stolca okazała się niecelna. Minutę później Bąkowski bardzo dobrze interweniował po uderzeniu zza pola karnego Janusza Gola. Gdynianie przeważali, ale ostatecznie nie udało im się podwyższyć prowadzenia i na start 2024 roku w Fortuna 1. Lidze zwyciężyli 3:0.

Podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego dzięki temu zwycięstwu wrócili na pozycję lidera Fortuna 1. Ligi. Polonia jest natomiast już na ostatniej bezpiecznej pozycji w tabeli (15. miejsce), mając już tyle samo punktów, co otwierająca strefę spadkową Resovia.