Pary 1/8 finału Ligi Europy

Kilkanaście minut po godzinie 12:00 w szwajcarskim Nyonie w siedzibie UEFA wylosowano pary 1/8 finału Ligi Europy. Na tym etapie rozgrywek dojdzie do kilku ciekawych konfrontacji.

W jednej z najciekawszych par 1/8 finału rozgrywek AS Roma zmierzy się z Brighton & Hove Albion. Zespół z Włoch wywalczył awans wczoraj, pokonując po serii rzutów karnych Feyennord Rotterdam, a decydującą jedenastkę strzelił Nicola Zalewski. Teraz Roma zmierzy się z zespołem z Premier League, w którym występuje inny z Polaków – Jakub Moder

W 1/8 finału rozgrywek dojdzie również do dwóch rywalizacji, które mogliśmy oglądać już w fazie grupowej. Sporting Lizbona zmierzy się z Atalantą Bergamo. Obie drużyny rywalizowały w grupie z Rakowem Częstochowa. Druga z takich par to konfrontacja SC Freiburg z West Hamem United.

Dwóch z czołowych faworytów do triumfu w całych rozgrywkach czeka natomiast czeskie wyzwanie. AC Milan w 1/8 finału zmierzy się ze Slavią Praga, a natomiast Liverpool będzie rywalizował ze Spartą Praga.

Niełatwe zadanie i wyjazd czeka natomiast niepokonanych w tym sezonie zawodników Bayeru Leverkusen. Podopieczni Xabiego Alonso zmierzą się z Karabachem Agda, który w doliczonym czasie gry dogrywki wywalczył wczoraj awans w konfrontacji z Bragą. Ciekawie zapowiada się również dwumecz Olympique Marsylia z Villarrealem. Szkoleniowcem hiszpańskiej drużyny jest Marcelino, który jeszcze przed paroma miesiącami był trenerem francuskiego zespołu.

Mecze 1/8 finału Ligi Europy są zaplanowane na czwartek 7 i 14 marca.

Pary 1/8 finału Ligi Europy (pierwsza wymieniona drużyna jest gospodarzem pierwszego meczu):