Ostatni mecz Lewandowskiego w Bayernie?

Ligi w Europie Bundesliga

To była beznadziejna końcówka sezonu w wykonaniu Bayernu Monachium i puenta była zwieńczeniem słabego okresu mistrza Niemiec. Bawarczycy roztrwonili prowadzenie z Wolfsburgiem i ostatecznie zremisowali 2:2.

Odkąd Bayern zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec nie zdołał wygrać w lidze. Na pożegnanie z sezonem 2021-22 Die Roten raptem zremisowali z VfL Wolfsburg. W pierwszej połowie Bayern wypracował sobie przewagę po trafieniu Josipa Stanisicia w 17. minucie spotkania. Kilka minut później Jamal Musiala również trafił do siatki, jednak VAR nie uznał jego gola przez pozycję spaloną.

W 40. minucie Robert Lewandowski podwyższył na 2:0. Był to 35. gol naszego piłkarza w tym sezonie Bundesligi i 50. trafienie biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki w kończącej się kampanii.

Jeszcze przed przerwą Jonas Wind zdobył kontaktowego gola. Po przerwie Bayern był bardzo nieskuteczny, niemoc strzelecka towarzyszy zawodnikom Bayernu w ostatniej fazie sezonu, co dziś było tego mocnym dowodem. W 58. minucie Max Kruse wyrównał wynik meczu i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

Bayern kończy sezon z dużym niesmakiem, trzy ostatnie mecze mistrza Niemiec zakończyły się bez zwycięstwa. Niewykluczone, że był to ostatni mecz Roberta Lewandowskiego w barwach Bayernu Monachium.