Przejdź do treści
LODZ 07.04.2024
MECZ 27 KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2023/24 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN LODZ: WIDZEW LODZ - PIAST GLIWICE
N/Z DANIEL MYSLIWIEC
FOT. PAWEL PIOTROWSKI/ 400mm.pl

Polska Ekstraklasa

OFICJALNIE: Drugi transfer Widzewa! Stoper dołączy do łódzkiego klubu

Widzew Łódź oficjalnie poinformował, że nowym zawodnikiem klubu został Kreshnik Hajrizi. Kosowianin był ostatnio piłkarzem FC Lugano.

Paweł Gołaszewski

fot. Paweł Piotrowski/400mm.pl

Łodzianie zakontraktowali 25-letniego defensora na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt ze szwajcarskim klubem wygasł wraz z końcem minionego sezonu. Hajrizi podpisał z Widzewem dwuletnią umowę, w której zawarta jest opcja przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Nowy nabytek RTS przez ostatnie trzy lata grał w FC Lugano. W Szwajcarii wygrał krajowy puchar, raz doszedł do finału tych rozgrywek, a w kampanii 2023-24 wywalczył wicemistrzostwo kraju.

Hajrizi rozegrał w minionym sezonie na wszystkich frontach 32 spotkania, w których strzelił dwa gole. Jego bilans występów w FC Lugano to 71 występów, cztery bramki i asysta. Ze swoim byłym zespołem rywalizował w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Nowy piłkarz Widzewa był młodzieżowym reprezentantem Szwajcarii, natomiast w 2018 roku został powołany do kadry U-21 Kosowa i zaliczył cztery występy w dorosłej drużynie narodowej tego kraju.

– Uważam, że ściągnięcie Kreshnika udowadnia, że stajemy się wiarygodnym partnerem dla zawodników z całej Europy. Potrafiliśmy przekonać piłkarza, który regularnie występował w pucharach i miał możliwość zostania w swoim zespole oraz walki na poziomie międzynarodowym. Wygraliśmy rywalizację o niego z klubem 2. Bundesligi, pokazując determinację oraz mu przedstawiając projekt budowany w Łodzi. Kreshnik jest graczem, który wzmocni rywalizację na środku obrony, ma dobre warunki fizyczne i statystyki. Wierzę, że podniesie poziom całej drużyny – powiedział Tomasz Wichniarek, dyrektor sportowy Widzewa Łódź.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024