GKS Tychy nie wywalczył awansu do I ligi, ale nie zdecydował się na zmianę trenera.
Derbin zostaje w Tychach.
Trójkolorowi zakończyli zmagania w I lidze na najniższym stopniu podium. Trzecie miejsce nie było premiowane awansem, ale dało handicap w postaci możliwości gry u siebie w obu meczach barażowych. W przypadku tyszan skończyło się na jednym spotkaniu pechowo przegranym z Górnikiem Łęczna. GKS przegrał po rzutach karnych.
Pomimo tego, że Artur Derbin nie wprowadził GKS do Ekstraklasy to nadal będzie pracował w Tychach. Umowa 44-letniego trenera uległa automatycznemu przedłużeniu po zrealizowaniu odpowiednich zapisów. Kontrakt Derbina będzie obowiązywał do końca sezonu 2021-22.
Kolejny piłkarz żąda odejścia z Lechii! Urfer stawia sprawę jasno
Bohdan Wjunnyk jest chętny na przenosiny do zdobywcy pucharu Portugalii, czyli SCU Torreense. W tym momencie jednak do przeprowadzenia transakcji brakuje zgody właściciela Lechii.