WARSZAWA 15.10.2024
MECZ 4. KOLEJKA GRUPA A1 LIGA NARODOW SEZON 2024/25: POLSKA - CHORWACJA --- UEFA NATIONS LEAGUE FOOTBALL MATCH IN WARSAW: POLAND - CROATIA
NZ PIOTR ZIELINSKI

Polska Reprezentacja Polski

Noty Polaków po meczu z Chorwacją. Kto wykorzystał szansę, a kto zawiódł?

Reprezentacja Polski zremisowała na PGE Narodowym z Chorwacją 3:3. Jak zagrali biało-czerwoni? Oto nasze oceny w skali szkolnej 1-6.

Paweł Gołaszewski

Marcin Bułka – 4. W pierwszej wpuścił wszystko, co leciało w światło bramki, choć przy żadnym golu nie miał nic do powiedzenia. W drugiej części pokazał się ze świetnej strony, notując cztery znakomite interwencje i utrzymując nasz zespół w grze. Wysłał mocny sygnał selekcjonerowi, że nie rezygnuje z walki o bluzę z numerem jeden.

OBROŃCY

Paweł Dawidowicz – 1,5. Bardzo słaby występ półprawego stopera. Maczał palce przy wszystkich golach, choć najmocniej zawinił przy bramce na 1:3, kiedy w niewytłumaczalny sposób zaliczył stratę. Zszedł z boiska jeszcze w pierwszej połowie z powodu kontuzji.

Jan Bednarek – 3,5. Mimo straty trzech goli stoper Southampton nie powinien mieć sobie nic do zarzucenia. To on zaliczył kluczowe przejęcie futbolówki przy akcji na 1:0. Sam mógł wpisać się na listę strzelców, ale minimalnie się pomylił.

Jakub Kiwior – 3. Bardzo solidny występ piłkarza Arsenalu. Wygrywał pojedynki, dobrze czytał grę i pokazał się z dobrej strony. Wydaje się, że powinien być pewniakiem na listopadowe spotkanie.

POMOCNICY

Jakub Kamiński – 3. Solidny występ piłkarza Wolfsburga, choć powinien mieć wyższą notę, ale zmarnował doskonałą szansę na 3:3 w pierwszej połowie. Ponadto miał swój wkład przy akcji bramkowej na 2:3.

Jakub Moder – 2,5. Jego występ od pierwszej minuty był sporym zaskoczeniem. Przeplatał dobre zagrania nieodpowiedzialnymi stratami i błędami w ustawieniu w środku pola. Czy to on jest dzisiaj podstawowym defensywnym pomocnikiem reprezentacji Polski? Nie dał jednoznacznej odpowiedzi.

Sebastian Szymański – 4. Strzelił gola na 3:3, a do zdobyczy bramkowej powinien mieć jeszcze dwie asysty. Najpierw jego świetne podanie zmarnował Kamiński, a w drugiej połowie jego dośrodkowania nie wykorzystał Lewandowski.

Piotr Zieliński – 4,5. Najlepszy nasz piłkarz w tym spotkaniu. Najpierw otworzył wynik meczu, a później wygrał kluczowy pojedynek przy akcji bramkowej na 2:3. Brał na siebie ciężar gry, pokazywał się kolegom. Dobrze wygląda jego współpraca z Zalewskim i Urbańskim.

Nicola Zalewski – 4. Kolejny bardzo dobry występ piłkarza Romy. Dryblował, walczył za dwóch, próbował robić różnicę w ofensywie. Na dzisiaj pewniak na lewym wahadle.

NAPASTNICY

Kacper Urbański – 4. Udowodnił, że musi grać w pierwszym składzie. Aktywny, brał na siebie ciężar gry, zaliczył asystę przy trafieniu Zielińskiego.

Karol Świderski – 2,5. Słaby występ napastnika Charlotte. Próbował wychodzić na wolne pole, atakował rywali pressingiem, ale nic z tego nie wynikało.

ZMIENNICY

Kamil Piątkowski – 4. Najlepszy z naszych obrońców, choć wszedł na boisko dopiero w trakcie pierwszej połowy. Świetnie czytał grę, wygrywał pojedynki, potrafił zagrać na wyprzedzenie. Na pewno wysłał selekcjonerowi sygnał w walce o pierwszy skład na listopadowe mecze.

Robert Lewandowski – 3,5. Zaliczył asystę przy trafieniu Szymańskiego, a mógł mieć także gola, ale zmarnował podanie właśnie Szymańskiego. To po faulu na nim bramkarz Chorwatów wyleciał z czerwoną kartką.

Maximilian Oyedele – 3. Solidny i tyle. Niczego nie zawalił, kilka razy był dobrze ustawiony. Zagrał o wiele lepiej niż z Portugalią.

Michael Ameyaw – 3. Również nota wyjściowa. Kilka razy ruszył na wolne pole, szukał też dryblingów, ale niewiele z tego wynikało.

Bartosz Kapustka – bez oceny. Grał za krótko.