Niesamowity comeback FC Barcelony!

Ligi w Europie La Liga

FC Barcelona po niesamowitej końcówce odwróciła losy spotkania i mimo bardzo słabego w swoim wykonaniu meczu wygrała z Celtą Vigo 3:2. Dwa gole zdobył Robert Lewandowski.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu sondowano, że Barcelona nie będzie miała większego kłopotu z Celą Vigo. Duma Katalonii dwa ostatnie mecze rozegrała perfekcyjnie i wyczuwano, że zwyżka formy utrzyma się na dłużej i zaprocentuje to zwycięstwem z Celtą Vigo.

Piłkarze Rafy Beniteza nie dali się tak łatwo i skutecznym, defensywnym stylem zdetronizowali Barcę. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Celty po trafieniu Jorgena Larsena. Barcelona grała bardzo źle, nie potrafiła w ogóle atakować, a najjaśniejsi dotychczas piłkarze kompletnie zgaśli.

W drugiej połowie wyglądało to bardzo podobnie. W 76. minucie Anastasios Douvikas zdobył gola na 2:0 i wiele wskazywało na to, że FC Barcelona poniesie sensacyjną porażkę.

W samej końcówce Barca odżyła i zagrała na miarę oczekiwań. W 81. i 86. minucie dubletem popisał się Robert Lewandowski. Asysty przy trafieniach Polaka zaliczyli Joao Felix i Joao Cancelo. Drugi z nich w 89. minucie zdobył trzeciego gola i zarazem premierowego w barwach Barcy.

Klub z Katalonii wygrał 3:2 i jest liderem La Liga.