Niemcy: Wygrana Kolonii, grali Polacy

FC Koln pokonało TSG Hoffenheim 2:0 w pierwszym niedzielnym spotkaniu Bundesligi. Przewaga gospodarzy ani przez moment nie podlegała dyskusji, a ich zwycięstwo było całkowicie zasłużone. 85. minut w barwach „Kozłów” rozegrał skrzydłowy reprezentacji Polski, Sławomir Peszko, natomiast w końcówce swoją szansę otrzymał Adam Matuszczyk.
Gospodarze wyszli na prowadzenie w 20. minucie. W pole karne rywali wpadł znajdujący się w bardzo wysokiej formie, Łukasz Podolski. Napastnik Kolonii odegrał do Mato Jajalo, a temu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do siatki rywali. W 63. minucie rezultat podwyższył już sam Podolski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Hoffenheim.

Dzięki temu zwycięstwu Kolonia awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli Bundesligi.

FC Koln – TSG Hoffenheim 2:0 (1:0)
1:0 – Jajalo (20′)
2:0 – Podolski (63′)