Niemcy: Weekend pełen kompromitacji

Niesamowite dni mają za sobą piłkarze i kibice za naszą zachodnią granicą. W I rundzie piłkarskiego Pucharu Niemiec w meczach z o wiele niżej notowanymi zespołami skompromitowało się aż czterech przedstawicieli Bundesligi.

Już w pierwszej rundzie z Pucharu Niemiec z potężnym hukiem wyleciały ekipy z Wolfsburga, Leverkusen oraz Bremy. W niedzielę dołączył do tego grona zespół z Freiburga.

Drużyna z Wolfsburga przegrała 2:3 z RasenBallsport Lipsk. Werder Brema poległ w meczu z FC Heidenheim. Nieprawdopodobne wydarzenia miały miejsce w Dreźnie. Bayer Leverkusen wygrywał z Dynamem już 3:0 po golach Derdiyoka, Sama i Schuerrle, jednak Aptekarzom i tak nie udało się awansować do kolejnej rundy. Piłkarzom Dynama najpierw udało się doprowadzić do remisu, a później z zimną krwią wykopać gości z Pucharu Niemiec.

W niedzielę skompromitował się inny zespół grający na co dzień w Bundeslidze – SC Freiburg. Podopieczni trenera Sorga ulegli 2:3 SpVgg Unterhaching. Bliscy blamażu byli też zawodnicy z Moguncji oraz Hoffenheim. Ekipa Eugena Polanskiego po regulaminowym czasie gry remisowała 0:0, a tuż po rozpoczęciu dogrywki straciła gola. Gościom za sprawą Allagiego i Sliskovicia udało się jednak uniknąć wpadki. Dogrywki potrzebowali również zawodnicy z Hoffenheim, którzy ostatecznie wygrali 3:1.

Przypomnijmy, że w sobotę Borussia Dortmund pokonała 3:0 SV Sandhausen, a dwa gole zdobył Robert Lewandowski.