Ligi w Europie Bundesliga

Niemcy: Szalony mecz. Z 0:2 na 4:2!

Świadkami kapitalnego widowiska byli kibice, którzy w niedzielne popołudnie zasiedli na trybunach Coface Arena. FSV Mainz pomimo prowadzenia już dwoma bramkami z Schalke 04 Gelsenkirchen nie zdołało zdobyć w tym meczu ani jednego punktu
Gospodarze już po 12 minutach prowadzili z Schalke 2:0. Bramki dla Mainz zdobywali kolejno Ivanschitz i Soto. Goście w pierwszej połowie nie byli w stanie otrząsnąć się z tak szybkich i mocnych ciosów rywala, jednak na druga połowę wyszli z bardzo mocnym postanowieniem odrobienia strat.

Kontaktowego gola dla Schalke w 57. minucie zdobył Klaas-Jan Huntelaar. Kilka minut później był już remis. Tym razem na listę strzelców wpisał się Benedikt Höwedes. Goście nie zamierzali jednak zadowolić się jednym punktem. Widząc rywala na deskach, przycisnęli i dało to bardzo dobry efekt.

Kolejne bramki dla Schalke dorzucili Matip oraz Fuchs i efektowne zwycięstwo ekipy z Gelsenkirchen stało się faktem.

Cały mecz na boisku spędził reprezentant Polski, Eugen Polanski.