Niemcy: Piszczek ratuje Borussię

Łukasz Piszczek bohaterem Borussii Dortmund. Obrońca reprezentacji Polski zapewnił swojej drużynie trzy punkty w meczu z FSV Mainz. Polak trafił do bramki rywali w doliczonym czasie gry, a Borussia wygrało to spotkanie 2:1.
Oprócz Piszczka na boisku mogliśmy oglądać innych reprezentantów Polski. W barwach Borussii wystąpili Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski, natomiast po stronie Mainz niezły występ zaliczył Eugen Polanski.

Pewne zwycięstwo odniosło Schalke 04 Gelsenkirchen. Popularni „Królewscy” na własnym stadionie pokonali Freiburg 4:2. Spotkanie nie ułożyło się pomyślnie dla gospodarzy. Już w 2. minucie Cisse wyprowadził Freiburg na prowadzenie i na Veltins Arena zapanowała lekka konsternacja. Schalke wzięło się jednak do roboty i jeszcze przed przerwą doprowadziło do wyrównania. Strzelcem gola był Jefferson Farfan. Swoją prawdziwą siłę gospodarze pokazali jednak po zmianie stron. Pomiędzy 63 i 75. minutą do siatki rywali trafiali kolejno Huntelaar, Holtby i Raul i było jasne, że Schalke w tym meczu punktów już nie straci. W końcówce drugiego gola dla gości z Freiburga dorzucił Erik Jendrisek.

Skromne zwycięstwa odniosły ekipy VfL Wolfsburg i Borussii Moenchengladbach. „Wilki” pokonały u siebie Kaiserslautern 1:0 mimo tego, że od 45. minuty grały w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Sotirios Kyrgiakos. Mimo tego w 63. minucie udało im się wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Strzelcem bramki na wagę zwycięstwa był Ashkan Dejagah. Borussia zaś także na własnym stadionie ograł Norymbergę 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Daems w 75. minucie wykorzystując rzut karny.

Spotkanie pomiędzy Augsburgiem i Hannoverem zakończyło się bezbramkowym remisem.