Niemcy: Pewne zwycięstwo Stuttgartu

W pierwszym meczu 8. kolejki Bundesligi VfB Stuttgart pokonał na wyjeździe FC Kaiserslautern 2:0 Dzięki wygranej ekipa prowadzona przez Bruno Labbadię awansowała na czwarte miejsce w ligowej tabeli. „Czerwone Diabły” zachowały zaś bezpieczne miejsce nad strefą spadkową.
Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na Fritz-Walter-Stadion musieli czekać do 54. minuty. Ku ich rozpaczy zdobyli go goście, których na prowadzenie wyprowadził Cacau. Hajnal dograł świetną piłkę w pole karne rywali, tam dopadł do niej Khalid Boulahrouz i zgrał do Cacau. Temu nie pozostało już nic innego jak wpakować ją do bramki Kaiserslautern.

W 69. minucie było już 2:0 dla Stuttgartu. Tym razem na listę strzelców wpisał się już sam Boulahrouz, któremu asystował znajdujący się ostatnio w bardzo wysokiej formie Martin Harnik. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmienia i VfB dopisało na swoje konto trzy punkty.

FC Kaiserslautern – VfB Stuttgart 0:2
0:1 – Cacau (54′)
0:2 – Boulahrouz (69′)