Ligi w Europie Bundesliga

Niemcy: Odrodzenie HSV

W pierwszym meczu 7. kolejki Bundesligi Hamburger SV niespodziewanie pokonał na wyjeździe VfB Stuttgart 2:1. Dzięki wygranej HSV opuścił ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Stuttgart zaś nie wykorzystał szansy na awans na pozycję wicelidera Bundesligi.
Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 18. minucie wyszli na prowadzenie. Fatalny błąd popełni bramkarz HSV, Jaroslaw Drobny, który nie poradził sobie z piłką po uderzeniu Zdravko Kuzmanovica. Dopadł nie niej Martin Harnik i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Goście odrodzili się w drugiej połowie. W 51. minucie do bramki VfB trafił Jeffrey Bruma, a kilkanaście minut później pięknym strzałem z woleja popisał się Robert Tesche i HSV wygrało swój pierwszy mecz w nowym sezonie.

VfB Stuttgart – Hamburger SV 1:2 (1:0)
1:0 – Harnik (18′)
1:1 – Bruma (51′)
1:2 – Tesche (68′)