Niemcy lepsi od Brazylii w szlagierze

Podczas środowych spotkań towarzyskich bez wątpienia najciekawsze było starcie Niemiec z Brazylią. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali 3:2.
Pierwsza połowa stała na dobrym poziomie. Jednak brakowało w niej najważniejszego, czyli bramek. Druga część gry pod tym względem była zdecydowanie lepsza.

W 61. minucie Niemcy wyszli na prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Bastiana Schweinsteigera. Sześć minut później gospodarze prowadzili już 2:0 po tym, jak Mario Goetze ograł Julio Cesara. W 71. minucie z „jedenastki” kontaktowego gola strzelił Robinho. Jednak Brazylijczyków w 80. minucie dobił Andre Schurrle. Jeszcze w doliczonym czasie gry bramkę na 2:3 zdobył Neymar.

Niemcy – Brazylia 3:2 (0:0)

Schweinsteiger 61 (k), Goetze 67, Schurrle – Robinho 71 (k), Neymar 90

Składy:

Niemcy: Neuer – Hummels (88′ Hummels), Badstuber, Lahm, Kroos – Schwieinsteiger (86′ Rolfes), Trasch, Goetze (88′ Cacau), Podolski (46′ Schurrle) – Mueller, Gomez (46′ Klose)

Brazylia: Cesar – Alves, Lucio, Silva, Andre Santos (86′ Gustavo) – Ralf, Fernandinho (69′ Ganso), Ramires, Robinho (86′ Augusto) – Neymar, Pato (77′ Fred)