March 31, 2024, Vitoria, Alava, SPAIN: Imanol Alguacil head coach of Real Sociedad looks on prior to the LaLiga EA Sports match between Deportivo Alaves and Real Sociedad at Mendizorrotza on March 31, 2024, in Vitoria, Spain. (Credit Image: © Ricardo Larreina/AFP7 via ZUMA Press Wire)
LIGA HISZPANSKA PILKA NOZNA SEZON 2023/2024

POLAND ONLY !!!
---
newspix.pl / 400mm.pl

Nice remisuje na początek europejskiej przygody. Francuski zespół nie wykorzystał przewagi w drugiej połowie

Nice zremisowało z Realem Sociedad 1:1. Marcin Bułka nie miał wielu okazji do wykazania się. Jego drużyna mogła nawet wygrać, lecz zabrakło jej skuteczności.

W pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównane starcie. W pierwszym kwadransie dwukrotnie interweniował Alex Remiro, ale nie były to zbyt wymagające strzały. Jako pierwsi strzelili goście. W 18. minucie podopieczni Imanola Alguacila wyszli z szybkim atakiem. Ander Barrenetxea wykorzystał podanie Braisa Mendeza i oddał strzał zza pola karnego, nie dając szans Marcinowi Bułce. Gospodarze odpowiedzieli tuż przed przerwą. W 45. minucie wybitą piłkę przejął Pablo Rosario, po czym pokonał Remiro strzałem z obrębu szesnastki. Do szatni zespoły schodziły z remisem.

W drugiej połowie wyraźna była przewaga Nice. Szansa dla francuskiej ekipy pojawiła się, gdy w 55. minucie arbiter podyktował rzut karny za faul na Dante. Do jedenastki podszedł Evann Guessand. Remiro wyczuł jego intencje i obronił karnego.W 85. minucie hiszpański bramkarz skutecznie interweniował po strzale Youssoufa Ndayishimiye z dystansu. Po 4 minutach Bułka pewnie złapał piłkę po uderzeniu Sheraldo Beckera. Mimo przewagi drużyna Polaka nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa i na inaugurację fazy ligowej Ligi Europy zremisowała 1:1. (AC)