Napoli z pierwszą porażką w sezonie

W hicie Serie A na Stadio Diego Armando Maradona Napoli podejmowało Lazio Rzym prowadzone przez Maurizio Sarriego.

Sarri zgarnia komplet punktów w hicie kolejki! Bramka Zielińskiego nie wystarczyła.

Lazio Rzym, które po dwóch kolejkach w tabeli ma zero punktów, miało nadzieję na pierwsze punkty. Zadanie nie było proste, ponieważ ich rywalem byli Azzuri.
Biancocelesti objęli prowadzenie w 30. minucie spotkania po kapitalnym golu piętą Luisa Alberto. Drużyna Garcii odpowiedziała jednak bardzo szybko. Już w 32. minucie meczu Piotr Zieliński zdobył bramkę strzałem z krawędzi pola karnego, po rykoszecie piłka wpadła do bramki.

Do przerwy utrzymał się wynik remisowy. Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania Daichi Kamada zdobywając swoją premierową bramkę wyprowadził podopiecznych Sarriego na prowadzenie 2:1.
Mieliśmy również dwukrotną interwencję sędziów VAR. Finalnie sędzia główny anulował dwie zdobyte bramki Lazio.

Biancocelesti zdobywają swoje pierwsze punkty w tej rundzie. Drużyna Zielińskiego zalicza natomiast pierwszą porażkę w sezonie.