Napoli wygrywa inaugurację

Sezon Serie A oficjalnie się rozpoczął! Piłkarze Napoli pokonali Frosinone 3:1, choć to gospodarze jako pierwsi zdobyli gola w tym spotkaniu i mistrz musiał odrobić straty.

Piotr Zieliński zagrał od początku (fot. Defodi / 400mm.pl)

Piotr Zieliński rozpoczął mecz od wyjściowego składu – to bardzo kluczowa informacja, która może wskazywać najbliższą przyszłość reprezentanta Polski. Ostatnio mocno łączono go z kierunkiem arabskim, ale jego obecność w podstawowym składzie Napoli może oznaczać, że pozostanie jednak pod Wezuwiuszem. W składzie zabrakło Chwiczy Kwaracchelii. Gruzin tuż przed startem sezonu nabawił się drobnej mięśniówki, ale zgodnie z sygnałami docierającymi z Włoch, uraz nie jest poważny.

Już od 7. minuty Napoli było zmuszone odrobić stratę. Wówczas rzut karny na gola zamienił Abdou Harroui i zszokowany mistrz Włoch musiał zakasać rękawy i szybko wyrównać stan spotkania.

Udało się już w 24. minucie za sprawą gola Politano. Kilkanaście minut później Raspadori trafił do siatki, ale tym razem VAR wyłapał spalonego i gol nie został uznany. W 42. minucie Victor Osimhen zdobył gola, rozpoczynając tym samym marsz po tytuł króla strzelców rozgrywek Serie A.

W drugiej połowie Napoli miało zdecydowaną przewagę i bardzo często atakowało. W 79. minucie Osimhen trafił do siatki na 3:1, ale mimo to Napoli było nieskuteczne. Zespół z Kampanii oddał aż 6 celnych uderzeń, ale tylko po jednym piłka znalazła się w sieci.

Mistrz Włoch udanie inauguruje zmagania ligowe i już na starcie dopisuje na konto trzy oczka.