Napoli w finale Superpucharu Włoch

Napoli awansowało do finałowego meczu mini-turnieju o Superpuchar Włoch. Neapolitańczycy wygrali z Fiorentiną 3:0.

Napoli przełamało swoją stagnację i w końcu zagrało na miarę oczekiwań swoich kibiców. Zawodnicy Waltera Mazzarriego wygrali z Fiorentiną 3:0 w półfinale Superpucharu Włoch i awansowali do finału. Spotkanie odbyło się w Arabii Saudyjskiej.

Wynik spotkania w 22. minucie otworzył Giovanni Simeone, wykorzystując dogranie Juana Jesusa. W pierwszej połowie mistrz Włoch miał jednak sporo szczęścia. W 28. minucie bramka Lucasa Beltrana nie została uznana, z kolei tuż przed samą przerwą Jonathan Ikone nie wykorzystał rzutu karnego.

Po przerwie częściej przy piłce była Fiorentina i miała kilka dobrych sytuacji do tego, aby wyrównać stan meczu.

W 81. minucie na boisku zameldował się Alessio Zerbin i 24-latek odmienił spotkanie. W przeciągu raptem pięciu minut od wejścia na boisko ustrzelił dublet, ustanawiając wynik meczu na 3:0.

Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 72. minucie, choć jeszcze przed meczem włoskie media awizowały go na trybunach. Pełne spotkanie na ławce przesiedział Hubert Idasiak.

Neapol już czeka na przeciwnika w finale. W drugim półfinale Inter zmierzy się z Lazio.