Kyliam Mbappe (Real Madrid CF) celebrates after scoring his team‘s second goal with team mates during the LaLiga match between Real Madrid and CD Alaves at Santiago Bernabeu on September 24, 2024 in Madrid, Spain.   (Photo by Manu Reino/DeFodi Images)

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie La Liga

Mógł być pogrom, była nerwówka. Niesamowity mecz Realu z Deportivo Alaves.

Spotkanie z Deportivo Alaves przez dłuższy wydawało się spacerkiem dla Realu Madryt. Po 50. minutach Królewscy prowadzili bowiem 3:0. Zryw w końcówce Basków napędził jednak stracha mistrzom Hiszpanii.

Maciej Kanczak

Real Madryt we wtorkowy wieczór na Santiago Bernabeu zaimponował przede wszystkim konsekwencją w grze. Miał problemy ze stwarzaniem okazji, ale gdy już je stworzył, od razu padały gole.

Strzelanie już w 1. minucie rozpoczął Lucas Vazquez, który zaraz po pierwszym gwizdku sędziego znalazł się w polu karnym i uderzył z pierwszej piłki w lewy róg bramki. Na kolejne uderzenie Królewskich w światło bramki, kibice czekali do 40. minuty. Jude Bellingham prostopadłym podaniem uruchomił Kyliana Mbappe, a ten pewnie pokonał Antonio Siverę.

Druga odsłona także rozpoczęła się od trafienia graczy Carlo Ancelottiego. Tym razem do siatki w 48. minucie trafił Rodrygo, który skutecznym uderzeniem zakończył swoją solową akcję. Wygrana mistrzów Hiszpanii mogła być jeszcze bardziej efektowna, ale Endrick w 73. minucie trafił w poprzeczkę.

Z kolei przybysze z Kraju Basków mogli zmniejszyć rozmiary porażki w 78. minucie, ale wpisanie się na listę strzelców Abderrahmanowi Rebbachowi uniemożliwił słupek. Więcej szczęścia w 85. minucie miał Carlos Benavidez, który popisał się przepięknym strzałem z woleja. Dwie minuty później było już tylko 3:2 dla Realu, bo bramkę zdobył Kike Garcia sprytnym, płaskim strzałem. Benavidez tym razem wystąpił w roli asystenta.