Mocne zakończenie Piątka!

Ligi w Europie Świat

Krzysztof Piątek fantastycznie finiszował rozgrywki w tureckiej SuperLig. Jego Basaksehir pewnie pokonał Adanę Demirspor, a Polak popisał się w tym meczu imponującym hat-trickiem.

Krzysztof Piątek bohaterem ostatniego meczu Basaksehiru w tym sezonie. Polski napastnik strzelił trzy gole w starciu ostatniej kolejki, w którym to jego drużyna wygrała aż 6:2 z Adnaną Demirspor.

Polak otworzył wynik meczu już w 5. minucie gry, kolejną bramkę dorzucił raptem kilka minut później. Hat-tricka udało mu się skompletować w drugiej połowie, w momencie gdy wykorzystał rzut karny.

Napastnik reprezentacji Polski kończy sezon z 17. trafieniami w tym sezonie Super Lig, co czyni go czwartym strzelcem w klasyfikacji. Więcej bramek od Piątka uzyskali: Mauro Icardi, Edin Dzeko oraz Rey Manaj.

Basaksehir zakończył sezon na 4. pozycji w klasyfikacji.