Ligi w Europie Świat

MLS: Ruszył sezon. Mamy polskie akcenty

Dzisiaj nad ranem czasu polskiego zainaugurowane zostały nowe rozgrywki Major League Soccer. Już w pierwszej kolejce aktualni mistrzowie – Los Angeles Galaxy – ponieśli porażkę.
Los Angeles Galaxy podejmowało Real Salt Lake. Przez długi czas kibice nie oglądali goli. Dopiero w 71. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Fantastycznym dośrodkowaniem popisał się David Beckham, a głową piłkę do bramki skierował Edson Buddle. W ostatnich minutach goście podkręcili tempo i ostatecznie wygrali 3:1!

Warto zaznaczyć, że w pierwszym składzie LA Galaxy wybiegł Marcelo Sarvas. Były gracz Polonii Warszawa został zmieniony dopiero w 69. minucie przez młodego Brazylijczyka – Juninho.

Źle sezon rozpoczęła drużyna prowadzona przez Roberta Warzychę. Columbus Crew na wyjeździe przegrało 0:2 z Colorado Rapids.

Z kolei Philadelphia Union prowadzona przez Piotra Nowaka pierwsze spotkanie rozegra we wtorek. Przeciwnikiem zespołu Polaka będzie Portland Timbers.